Paul-Eerik Rummo
Mine navigeerimisribale
Mine otsikasti

Paul-Eerik Rummo (sündinud 19. jaanuaril 1942) on Eesti kirjanik ja poliitik.
Luule[muuda]
- Kerge on hukka mõista, tarvis on mõista.
- P.-E. Rummo, "Oo et sädemeid kiljuks mu hing", Tallinn: Eesti Raamat, 1985, lk 26
Üksainuski mõte leida,
mõelda ja aduda!
Üksainuski oma mõte –
ja siis võin kaduda.
- P.-E. Rummo, "Oo et sädemeid kiljuks mu hing", Tallinn: Eesti Raamat, 1985, lk 32
olen alati tahtnud
elada
nii nagu poleks mind olemas
- "Kohvikumuusikat". Tallinn: Eesti Keele Sihtasutus, 2001, lk 23
Draama[muuda]
- ...oleks siis vastutuul — ei, kord sahmab siit, kord sealt, kord vastu üht põske, kord teise hõlma alt sisse [---] Hundid haistavad sind, sina, näljane, haistad sula, haistad sula läbi selle silmitu saagerdamise. Hundid ajavad sinu jälgi, sina ajad lootuse jälgi...
- "Tuhkatriinumäng". Loomingu Raamatukogu, 1969 nr 7, lk 7
Ühiskondlikud arvamused[muuda]
- Igal asjal on oma mõõt. Lõpmatu kooskõlastamine ei ole enam toimiv demokraatia, vaid mõjub hoopis demagoogilise poseerimisena: oh, kuidas me arvestame rahva arvamust! Tegelikkuses halvab see igasuguse liikumise. Teiseks saab (suhteliselt) lõplike otsuste langetamise faasis peetav arutelu olla viljakas vaid siis, kui selle aluseks on võimalikult konkreetne, tihe ja selgeid poliitilisi valikuid pakkuv dokument. Kui valitsus pöördub rahva poole, olgu arvamuste saamiseks laialt avalikkuselt, eriti aga seadusandliku otsuse esilekutsumiseks rahvaesindajate kogult - parlamendilt -, siis ei saa ta öelda, et ühelt poolt nii, aga teiselt poolt naa, ega jutustada, mis ta kuskilt kuulnud ja kogunud on. Valitsus ei ole ajaleht või arvamuste vahetamise kontor. Tema asi on välja käia oma läbikaalutud, poliitiliselt ühemõtteline kava, ja rahva asi on see vastu võtta, tagasi lükata või muuta.
- Paul-Eerik Rummo: "Poliitiline argus." Sõnumileht: SL, nr. 127, 14. mai 1998 lk.6
- Väga kena muidugi, kui edaspidi osatakse hoiduda rahva vaba raha paigutamisest põhjatuisse kolliaukudesse ja oma taskuisse, eriti kui teist nigu polegi enam.
- Paul-Eerik Rummo: "Õppelaenueepos kui indikaator." Postimees 12. august 1998