Mine sisu juurde

Mika Keränen

Allikas: Vikitsitaadid
Mika Keränen (paremal), 2010.

Mika Arto Juhani Keränen (pseudonüüm Mihkel Kera; sündinud 24. novembril 1973 Helsingis) on soome päritolu Eesti lastekirjanik, luuletaja ja tõlkija.

Intervjuud[muuda]


  • Soomes on väga palju seaduseid ja soomlased ikka armastavad kohutavalt kõiki seadusi järgida. Eestis ollakse rohkem rebel, minu arvates on Eesti selle koha pealt hulga metsikum ja mässumeelsem ja põnevam ning mulle sobib see väga.
Võrreldes soomlastega on eestlased ikka lõunamaised.
  • Eestlased on aga maailma parimad metsade hävitamises. Eestlane on kõige kiirem mootorsaega metsasaetööline, eriti naabri metsas.
  • ... mina ei saa aru, millal eesti naine on minust huvitatud ja millal ei ole. Korraga ta lihtsalt krabab must kümne küünega kinni, et jäta rääkimine, nüüd läheb asjaks!
Eestis tuleb vahekorda sattumine nagu välk selgest taevast – poole lause pealt kukub naine sülle. Uimane soomlane ei saa arugi, et mis nüüd juhtus. Siis uimane soomlane muidugi ärkab: "Väga tore, täpselt seda oligi vaja!" Enne ei ole aga eesti naises mingit tulukest näha.
  • Kui Eestis jalgpallis kohtunik midagi väga halvasti teeb, ütlen mina ikka: "Või, Õnnistegija!"
Kirjanikul ei ole kohane rääkida labaselt. Kui kirjanik juba halvasti ütleb, peab see olema ikka solvav, niisama ropendada pole mõtet.

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel