Franziska Brantner

Allikas: Vikitsitaadid
Franziska Brantner (2014).

Franziska Brantner (sündinud 24. augustil 1979 Lörrachis Saksamaal) on Saksamaa poliitik. 2022. aastal oli ta majandus- ja kliimakaitse ministeeriumi riigisekretär (aseminister).

Intervjuud[muuda]

  • Kui vaadata, kus Saksamaa oli jaanuaris ja kus Saksamaa on täna, siis me oleme tegutsenud väga kiiresti ja me oleme teinud dramaatilisi muutusi. Ja ma arvan, et see on õige asi, mida me teeme. Meie jaoks on väga raske ja ka valus, et me sõltume nii tugevalt Venemaa energiast ja et isegi suur osa meie energia infrastruktuurist kuulub Vene firmadele. Me oleme astunud otsustavaid samme, et sellest sõltuvusest lahti saada. Aga see on valus, et me olime sellises sõltuvuses ja see piiras meie valikuvõimalusi.
  • Me ei taha asendada oma gaasisõltuvust Venemaast uraanisõltuvusega Venemaalt või Kasahstanist. Meie eesmärk on saada iseseisvamaks.
  • Ma olen palju tööd teinud seoses sõjaga Süürias, paljud inimesed ütlesid, et see, mida Putin tegi Aleppos, ei teeks ta kunagi Euroopas, mina küsisin, et miks te arvate, et Putin kohtleb inimesi mõnes kohas kenamini kui mõnes teises. Vaadake Groznõid, vaadake Aleppot, vaadake kõiki kohti. See on Putin. See teadlikkus suureneb nüüd ja paljud kahetsevad, et nad ei suhtunud tähelepanelikumalt sellesse, mida Putin mujal maailmas tegi.