Mine sisu juurde

Jüri Allik

Allikas: Vikitsitaadid
Jüri Allik 2018. aastal Tartu Ülikooli psühholoogia instituudis.

Jüri Allik (sündinud 3. märtsil 1949. aastal Tallinnas) on eesti psühholoog, Eesti Teaduste Akadeemia liige, Tartu Ülikooli eksperimentaalpsühholoogia professor.[1]

  • Jüri Allik hoiab Eesti teadusel ja teadlastel pidevalt silma peal ning teab, et eksimused ja raskused on teaduse argipäev – teadustöös võib midagi nässu ja viltu minna kogu aeg. "Võiks öelda, et teadlane elabki ja liigubki nagu miiniväljal," ütles enimtsiteeritute edetabeleid koostanud teadlane. (lk 11)
  • Ära tee lihtsaid asju. Nii väikeses kohas, nii väikese hulga inimestega, nii väikese teadusrahaga ei ole mõtet teha selliseid asju, mida teevad suured keskused. (lk 12)
  • Eelretsenseerimine on teaduse arengu kõige suurem pidur, palju mõistlikum oleks järelretsensioon. (lk 16)
  • Peeter Saari ütles kord, et füüsikas on kõigil [bändidel] oma fänniklubid. Üks bänd mängib siin, teine seal ja ega nad omavahel suhtle. Psühholoogias on seda fragmenteeritust kümme korda rohkem. Üks teeb folkmuusikat, teine kantrit ja kolmas džässi, keegi teistega kokku ei puutu. Peab tulema mingisugune tõeline hitt, et hakataks samast asjast rääkima. (lk 20)
  • Pidasin akadeemilisi standardeid siiski natuke paremaks ja kõrgemaks, [aga tegelikult] on akadeemias viha, võitluslikkust ja ebaausust. Teiseks arvasin miskipärast, et inimesed on targemad. Ikka väga palju leidub ebaprofessionaalsust, rumalust, kitsarinnalisust – palju rohkem, kui oleks arvanud. (lk 21)
    • Virgo Siil, "Teadlane miiniväljal. Lähen ütlen tihastele, et teeme uuesti", Argo, 2019

Viited

[muuda]
  1. Jüri Allik, Eesti Teadusinfosüsteem (vaadatud 10. oktoober 2020)

Välislingid

[muuda]
Vikipeedias leidub artikkel