Jagamine

Allikas: Vikitsitaadid

Piibel[muuda]

  • Kui sõdurid olid Jeesuse risti löönud, võtsid nad ta rõivad ja jagasid nelja ossa, igale sõdurile ühe osa. Nad võtsid ka särgi, särk oli aga õmblusteta, kootud ühes tükis ülalt alla.
24 Nad ütlesid siis üksteisele: "Ärgem rebigem seda katki, vaid heitkem liisku, kellele see saab", et läheks täide Kiri:

"Nad on mu rõivad omavahel jaganud,
ja riiete peale liisku heitnud."


Proosa[muuda]

  • Virsiku poolitamiseks läks tarvis nuga ning Väikevend tõttas kööki seda tooma. Kui ta noaga tagasi jõudis, polnud Karlssonit kuskil näha. Siis avastas Väikevend, et Karlsson istus laua all peidus ja sealt kostis niisugust luristamist, nagu sööks keegi hirmsa kiiruga mahlast virsikut.
"Kuule, mida sa seal õieti teed?" küsis Väikevend rahutult.
"Jagan," vastas Karlsson. Kostis viimane lürps ja Karlsson ronis välja, lõug virsikumahlast nõretamas. Ta sirutas Väikevenna poole töntsaka käe ning andis poisile krimpsus pruuni virsikukivi.
"Ma tahan alati, et sina saaksid parema osa endale." kinnitas ta. "Kui sa selle kivi maha istutad, siis kasvab sulle puu, mis on üleni virsikuid täis. Tunnista, et ma olen maailma lahkeim inimene, kes ei tõsta tüli, kuigi mina sain üheainsa väikese nigela virsiku!"


  • Arvan, et oleme maailmas selleks, et jagada ja õppida. Ma arvan, ma pole kindel. Jagamine on kui ravim.
    • Brian Melvin, intervjuu: Nele Kullerkupp, "Džässmuusik Brian Melvin: maailm on praegu pesumasinas", Postimees, 8. november 2021, lk 18-19