Joe Biden

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Joe Biden 2013. aastal

Joseph Robinette Biden jr. (sündinud 20. novembril 1942 Scrantonis Pennsylvania osariigis USAs) on õpetaja ja pedagoogikateadlase Jill Bideni abikaasa ning Ameerika Ühendriikide praegune, järjekorras 46. president. Ta kuulub Demokraatlikku Parteisse, oli vahemikus 2009–2017 47. Ühendriikide asepresident Barack Obama valitsuskabinetis ning aastatel 1973–2009 Delaware'i osariigi esindaja USA senatis.


  • Meie ülesanne Afganistanis polnud kunagi riiki ehitada. See polnud kunagi rajada terviklik tsentraliseeritud demokraatia. Meie ainus eluline rahvuslik huvi Afganistanis on täna endiselt sama mis see on alati olnud: hoida ära terroristlik rünnak Ameerika pinnal.
  • Teie presidendina pidin ma langetama valiku: kas täita kokkulepet väljatõmbumiseks või olla valmis alustama uuesti võitlust Talibaniga kevadise sõjahooaja keskel. 1. maile ei oleks järgnenud relvarahu. Polnud kokkulepet, mis kaitsnuks meie vägesid pärast 1. maid. 1. mai järel ei olnud stabiilset status quo'd kaotusteta ameeriklaste seas. Oli vaid külm reaalsus: kinnipidamine kokkuleppest meie väed välja tõmmata või konflikti eskaleerimine ja veel tuhandete Ameerika sõdurite saatmine tagasi lahingusse Afganistanis, viies konflikti juba kolmandasse aastakümnesse.
  • Minu eelkäijate jälgedes oli mul vaid kaks võimalust - peatada tagasitõmbumine või suurendada meie vägede arvu Afganistanis ja viia see konflikt juba kolmandasse kümnendisse.
Wikipedia-logo.svg
Vikipeedias leidub artikkel