Mine sisu juurde

Josep Borrell

Allikas: Vikitsitaadid
Josep Borrell (2018)

Josep Borrell Fontelles (sündinud 24. aprillil 1947 La Pobla de Seguris Kataloonias) on Hispaania poliitik. Ta on alates 1. detsembrist 2019 Ursula von der Leyeni komisjonis Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja ning Euroopa Komisjoni asepresident.

Proosa[muuda]

  • Pandeemia tõttu sureb iga päev endiselt tuhandeid inimesi ning praeguses tempos ei jõuta kogu maailma vaktsineerida enne 2023. aastat. Siiski on maailma elanikkonna laialdane vaktsineerimine ainus viis pandeemia lõpetamiseks. Vastasel juhul vähendab variantide mitmekordistumine tõenäoliselt olemasolevate vaktsiinide tõhusust.
  • Kui vaktsineerimislõhe püsib, võib see anda tagasikäigu viimastel aastakümnetel toimunud liikumisele vaesuse ja ülemaailmse ebavõrdsuse vähenemise suunas. Selline negatiivne dünaamika pidurdaks majandustegevust ja suurendaks geopoliitilisi pingeid. Tegevusetuse hind oleks arenenud majandusega riikides kindlasti palju kõrgem kui see, mida me peaksime üheskoos kogu maailma vaktsineerimise toetamiseks kulutama.
  • Peame seisma vastu ohtudele, mida põhjustavad "vaktsiinidiplomaatia", mis seostab vaktsiinide pakkumise poliitiliste eesmärkidega, ja "vaktsiininatsionalism", mis seisneb selles, et vaktsiinid jäetakse endale.
  • COVID-19 pandeemia on meile meelde tuletanud, et tervis on ülemaailmne avalik hüve.

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel