Mine sisu juurde

Julian Assange

Allikas: Vikitsitaadid
Julian Assange (2013)

Julian Paul Assange (sündinud 3. juulil 1971 Townsville'is, Austraalias) on netiaktivist ja ajakirjanik, WikiLeaksi peatoimetaja.

Kirjutised[muuda]

  • Enamik 20. sajandi sõdadest said alguse valedest, mida võimendas ja levitas meie tavapärane ajakirjandus. Selle peale võib öelda: "Jube lugu küll, et asjalood niimoodi on -- hirmus, et kõik need sõjad algavad valedest." Aga mina ütlen, et ei, see on suurepärane võimalus, sest see tähendab, et inimesed oma põhihoiakult ei salli sõdu ja neid tuleb sõtta valetada. See tähendab, et meid saab rahusse "tõetada". Ja see annab põhjust suurteks lootusteks.
    • Julian Assange, "When Google Met Wikileaks", 2011, lk 126-127

Intervjuud[muuda]

  • Eriti just Facebook on kõige jäledam luuremasin, mis eales leiutatud.
  • Üks lootustandvaid asju, mille olen avastanud, on, et pea iga sõda, mis viimase 50 aasta jooksul alanud, on meedia valede tulemus. Meedia oleks võinud need peatada, kui oleks olnud piisavalt põhjalik ega oleks tiražeerinud valitsuste propagandat. Ent mida see tähendab? See tähendab, et üldiselt inimestele sõjad ei meeldi ja nad tuleb pettusega sõtta tõmmata. Inimesed ei lähe sõjaga kaasa tahtlikult ja avasilmi. Nii et kui meil on hea meediakeskkond, siis on ka meid ümbritsev keskkond rahuarmastav.

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel