Mine sisu juurde

Karjäärinõu

Allikas: Vikitsitaadid


Proosa[muuda]

  • Kui sa oled naine ja ostsid selle raamatu, et saada praktilisi nõuandeid, kuidas meeste poolt domineeritaval töökohal hakkama saada, siis siin need on. Ei mingeid Pipi-patse, ei mingeid torutoppe. Nuta säästlikult. (Mõned inimesed ütlevad: "Ära kunagi nutma hakka." Mina ütlen, et kui sa oled nii vihane, et võiksid lihtsalt nutma hakata, siis nuta. See hirmutab kõiki.) Seksuaalpartnereid valides pea meeles: anne ei ole seksuaalselt edasikanduv. Ja veel, ära söö koosolekutel dieettoitu.
  • Noortele naistele, kes küsivad minult karjäärinõu, ütlen ma nii. Inimesed püüavad sind petta, tekitada sinus tunnet, et te teiste naistega omavahel võistlete. "Sind kaalutakse ametikõrgenduse jaoks. Kui valitakse naine, siis on see kas sina või Barbara." Ärge lase end petta. Sa ei võistle teiste naistega. Sa võistled kõigiga.
  • Seega on minu küsimata antud nõuanne töötavatele naistele järgmine. Kui sa puutud kokku seksismi või ealise või välimusepõhise diskrimineerimisega või isegi tõeliselt agressiivse budismiga, siis küsi endalt: "Kas see inimene on minu ja selle vahel, mida ma tahan teha?" Kui vastus on eitav, ignoreeri seda ja liigu edasi. Sul on parem kasutada oma energiat omaenda tööd tehes ja inimestest niimoodi mööda liikudes. Ning kui sa ükskord oled juhtival kohal, ära võta tööle inimesi, kes sinuga sigatsesid.
  • Soovitan võtta oma strateegias eeskujuks vana "Sesame Streeti" filmilõik "Üle! Alt" Läbi!" (Kui olete alla neljakümnene, ei pruugi sa seda filmi mäletada. Selles õpetati mõisteid "üle", "alt" ja "läbi", filmides väikelapsi, kes roomasid ringi mahajäetud ehitusplatsil. Enam seda ei näidata, sest vahepeal jõudis kellelegi pärale, et see oli ogar.)
  • Taas kord, ära raiska oma energiat, püüdes kedagi harida või tema arvamust muuta. Mine "Üle! Alt! Läbi!" ja küll arvamused juba ise muutuvad, kui sina kord boss oled. Või siis ei muutu. Keda see huvitab? Aja oma asja ja ära hooli sellest, kas see teistele meeldib.