Mine sisu juurde

Kontsertmeister

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]


  • Kui kontsertmeister Frieda Bernšteinil oli aega ja leidas vaba klass, läksime ja laulsime, ükskõik mis loengud olid. Öeldakse küll, et hääl ei tohi väsida, aga kolm tundi laulda - see polnud mulle siis küll palju. Ooperikooris laulmist ju nii palju ei ole, aga aega läheb palju, seadeproovid jne. Raske aeg oli küll. (lk 7)
  • Esimene kontsertmeister muusikakoolis oli Oskar Garelik, paindlik pianist. Siis Renate Goznaja, Jüri Alperteni ema, ääretult sümpaatne ja tore inimene, kes äratas minus huvi muusikasse teadlikuma suhtumise vastu. Konservatooriumi III kursusest alates töötan Frieda Bernšteiniga. Ma ei oskagi öelda, kust meie töö algab ja kus lõpeb. Muusika sünnib ju laulja ja kontsertmeistri koostöös. (lk 7)
    • Anu Kaal, intervjuu: Mare Põldmäe, "Vastab Anu Kaal", Teater. Muusika. Kino 5/1995, lk 3-16


  • Olin II viiuli kontsertmeister Weimari riigikapellis, mis on Saksamaa vanimaid orkestreid. Töötasin hästi huvitavas ja ajaloolises majas, Richard Strauss ja Richard Wagner on seal juhatanud, Liszt on seal käinud. Olin juba siis otsustanud, et soovin kontsertmeistri teed minna ning võimalus seal töötada tundus ideaalne variant. See oli väga huvitav aeg, sain mängida palju oopereid ja palju sümfoonilist muusikat. Üdini hea vahepeatus ka kohana – Weimar on ju ka näiteks Goethe ja Schilleri linn.


Vikipeedias leidub artikkel