Kristin Tattar

Allikas: Vikitsitaadid
Kristin Tattar, 2023.

Kristin Tattar (sündinud 3. juulil 1992 Pärnus) on Eesti kettagolfimängija.

Intervjuud[muuda]

  • Discgolf on ala, kuhu ma olen pannud oma hinge viimased kümme aastat. Mängurõõm ise juba pakkus mulle nii palju naudingut, aga nüüd olen pärjatud veel mitme maailmameistritiitliga ja võitnud mitmeid Disc Golf Pro Touri etappe ja lõpuks kodumaal võidetud EM medal on ikkagi suurepärased saavutused.
  • Mitmetel peresündmustel pole saanud osaleda. Tütrega koosveedetud aja vähesus on see, mis südant kriibib, aga lohutan ennast sellega, et ehk olen ma talle oma tegudega eeskujuks olnud.
  • [Aasta sportlase valimisest:] On täiesti haruldus, et me oma pisut üle miljonilise elanikkonnaga oleme mingitel spordialadel kuskil tipus ja esineme hästi. Sportlaste võrdlemine on õnne röövel. Ma tunnen väga palju rõõmu nii enda hea hooaja kui ka kõikide teiste eesti sportlaste üle, kes teevad oma asja südamega ja on saavutanud oma alal edu.
  • Lapsena teleka ees meie sportlaste saavutustele kaasa elades tunnetasin ma isegi läbi ekraani seda sportlaseks olemise magusat valu. Sport on paratamatult nõudev valdkond, mida teha, aga kõik see, mis sealt tagasi tuleb, on magus. Nooremana arvasin ka, et olümpiasportlane olla on just see, mis on kõige kõrgem näitaja sportlase jaoks. Tänasel päeval ma aga tunnetan, et minu maailmavaade on nii palju laiem, et enam ma seda nii kitsalt ei näe.
  • Arvan, et discgolf ilmtingimata ei pea jõudma olümpiale ja see ei kahanda minu väärtust sportlasena. Aga väga tore oleks, kui ta kunagi jõuaks.
  • Olen pidanud oma sisemaailma kolikambrites või sisenurkades hekseldama ja seal lahustama mingeid uskumisi ja hirme, et tegelikult ka suudaksin oma oskused maksma panna. See ongi kohati väga raske. Mul oli ka EM-il viimast ringi sel aastal väga raske mängida ja ka tegelikult MM-il olid mul teatavad tõrked just vaimses mõttes. Kõik see on igapäevaelu osa sportlaseks olemise juures.
  • Olen ise kasvanud sellises koolkonnas, kus abi küsimine ei olnud väga populaarne, teinekord vaadati seda ka kui nõrkuse märki või et järelikult on mul midagi viga, kui ma abi küsin. Eriti just vaimses aspektis abi küsimine. Aga tänaseks olen jõudnud arusaamisele, et tegelikult on see just tugevuse märk, et ma julgen tunnistada enda nõrkusi ja enda vigu või error'eid, mis pinnale kerkivad. Abilise ehk teise inimese perspektiivi juurde toomine on tegelikult väga vajalik.
  • [Kettagolfi populaarsusest:] Discgolf on väga kättesaadav spordiala ja väga lõbus, lihtne sportmäng. Suurt varustust pole vaja või põhjapanevat treeningut, igaüks saab minna ja mängida. Ka minu jaoks algas kõik kunagi sellest, et läksime sõpradega metsa vahele kettaid viskama.

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel