Sport

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Kaugushüpe vanakreeka stiilis

Sport on füüsiline tegevus enda tervise parandamiseks (rahvasport) või publiku lõbustamiseks (tippsport). Ajaloolistel ja turunduslikel põhjustel arvatakse spordi alla ka mõned nn mõttespordialad, kus füüsilise tegevuse osa on minimaalne (nt male).


- "Miks nad nii hullusti kihutavad?"
- "Esimene saab auhinna."
- "Ahsoo, et materiaalne huvi."


  • Peaks tegema vahet, mis on elu ja mis on sport. Kui elada ainult saavutu­sest saavutuseni ja mõttest, et peab kellestki teisest parem olema, siis on elu võrdlemisi surnud, sest sõltub välisest.
  • Aga eriti sestsaadik, kui kehalised harjutused nii moodi on läinud, kipub jõudeelu sportlikku kuju võtma ka sportimisest vabal ajal, nii et aja surnukslöömine toimub sageli mingis palavikulises elevuses, mis igavusele justkui enam kohta ega aega ei jäta, mitte enam endisaegses mõnusas äraolemises.
  • [K]ui ma ei saa teha mingilgi moel sporti, siis mu pea ei tööta. Umbes kolm-neli korda nädalas, suvel mõnikord ka viis, proovin väljas midagi teha. See võib olla mõnikord keeruline. Kui novembris oli jäine ja tuuline, siis siin Pirital oli päris karm joosta. Olen lihtsalt jõuga seda oma graafikusse korraldanud.
Leppisin oma ihukaitsjate meeskonnaga kokku, et kui nad näevad minu päevas ükskõik kas hommikul või õhtul kahetunnist auku, siis pole küsimus selles, kas lähme trenni, vaid mis trenni teeme.


Wikipedia-logo-v2.svg
Vikipeedias leidub artikkel