Mine sisu juurde

Olav Ehala

Allikas: Vikitsitaadid
Olav Ehala Saaremaa Ooperipäevadel 22. juulil 2012

Olav Ehala (sündinud 31. juulil 1950) on eesti helilooja ja pianist.


Intervjuud[muuda]

  • Ma olen üritanud oma laulud luua väga eesti keele päraselt ja olen leidnud sealt lihtsalt huvitavaid rütme. Ma ei ole kunagi nõustunud väitega, et eesti keeles ei saa sünkoopi laulda või et see tuleb ebaloomulik. Tegelikult on võimalik eesti keelest väga põnevaid rütme välja otsida. Need tuleb lihtsalt üles leida.
  • Kuulad ju kõike, ja mulle on alati meeldinud barokkmuusika, eks natuke on ka see oma jälje jätnud. Oma tajutav helikeel kujunes välja kuskil 30. eluaastaks. Alguses oli kõike muud. Oli asju, mida ma ise ei mäleta, et olen teinud. Ma olen ka öelnud nagu mõni kirjanik ütleb, et ta kirjutab põhimõtteliselt kogu aeg ühte raamatut. Ma kirjutan kogu aeg ühte laulu.

Tema kohta[muuda]

  • Mind võeti pop-jazz-lauljate saatjaks, sest ma olin tol hetkel üks väheseid inimesi, kes oskas Olav Ehala laule mängida täpselt samamoodi nagu Olav Ehala ise.
  • Akordimärgi järgi mängimine ei ole kõige lihtsam, eriti kui me räägime Olav Ehala lugudest, kus on väga palju keerukaid rütme ja harmooniaid. Mängida neid väikestest laulikutest, kus informatsioon on väga raskesti loetav – sellega ei saa kõik väga hästi hakkama.


Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel