Reet Weidebaum

Allikas: Vikitsitaadid

Reet Weidebaum (sündinud 1. aprillil 1962 Viljandis) on Eesti kultuuriajakirjanik, -kriitik, -ametnik ja -diplomaat.

Artiklid[muuda]

  • Huvitava tendentsina tahan ära märkida Eero Epneri kaks auhinda - tema töö NO99 lavastusdramaturgina on ära märkinud kaks žüriid. Ideede generaator, sõnastaja ja mõtestaja - see on vist esimene kord meie teatriloos, kus dramaturgi roll tõuseb positsioonile, kus ta tegelikult igas teatris olema peaks - inimene, kes koos kunstilise juhi ja trupiga kujundab teadlikult teatri oma näo. Sellisest oma näost ja selgelt sõnastatud eesmärkidest tunnevad ilmselgelt puudust nii mõnedki meie teatrid.
  • Ehk siis meil on tänases Eestis puudu nö suurtest mõtlejatest ja säravatest teatrijuhtidest, kel jaguks ühelt poolt ideid ja visioone, teiselt poolt aga ka järjepidevust. Kust nad tulema peaksid? Kes neid koolitama peaks? Need küsimused vajavad ilmselt päris kiireid vastuseid.
  • Loomulikult ei peegelda aga teatriauhinnad ainsana meie teatripilti - teater sünnib ja elab igal õhtul uuesti ja uuesti ning paari kriitiku kõrval istuvad ju igal õhtul teatrites sajad tänulikud ja vaimustunud teatrivaatajad. Virisemiseks ei ole mingit põhjust - mõtelda on aga ikka mõnus.