Mine sisu juurde

Rudolf Jõks

Allikas: Vikitsitaadid

Rudolf Jõks (1. märts/29. veebruar (vkj) 1896 Rõhu – 15. august 1979 Tartu) oli eesti laulja (tenor) ja muusikapedagoog.

Kirjutised

[muuda]
  • Simmiga oli kerge töötada: ta ei surunud noore solisti isikupära maha, nagu on mõnel dirigendil kombeks, vaid oli igati abiks oma kogemuste ning nõuannetega. Tema juhatamisviis oli selge ja sundimatu. Laval aeg-ajalt tekkivates keerulistes olukordades ei jätnud ta kunagi lauljat hätta. See kõik lõi dirigendipuldi ja lava vahele usalduse, mis laskis noorel lauljal oma võimeid täielikult avaldada. (lk 54)
  • Juhan Simm oli temperamentne inimene, silmaotsaski ei võinud ta sallida uimast, kiretut musitseerimist. Tema käe all etendus lihtsalt pidi hoogsalt minema, isegi kui seejuures patustati veidi muusikalise puhtuse ja täpsuse vastu. Teatridirigent Simm ei erinenud põhimõtteliselt koorijuht Simmist, kelle särtsakat juhatamismaneeri armastasid tuhanded lauljad üldlaulupidudel. Sama hoog, suurejooneline žest ja innukus iseloomustas üht kui teist, vähemalt oli see nii Simmi tegevuse kõrgperioodil. (lk 54)
    • Rudolf Jõks, "Muusikale pühendunud inimene", rmt: "Juhan Simm sõnas ja pildis", 1975, lk 53-56

Välislingid

[muuda]
Vikipeedias leidub artikkel