Mine sisu juurde

Vähk (haigus)

Allikas: Vikitsitaadid

Vähk on haiguslik seisund organismis, mille on põhjustanud punt separatistlikke rakke, mis on otsustanud usinasti paljunema hakata. Neid väikseid terroristlike grupeeringuid liigitatakse sõltuvalt nende tegutsemispaigale (nt kopsuvähk, soolevähk, rinnavähk) ning nende likvideerimine on tavaliselt usaldatud arstidele, keda nimetakse onkoloogideks.

Proosa[muuda]

  • Kogu see vähihaigetele ja haigete endi valetamine näitab, kui palju raskemaks on läinud surmaga leppimine arenenud tööstusühiskondades. Et surm on nüüd vastikult mõttetu sündmus, siis kogetakse üldiselt surma sünonüümiks peetud haigust kui midagi varjamist vajavat. (lk 11)
    • Susan Sontag, "Haigus kui metafoor. Aids ja selle metafoorid", tlk Krista Kaer, Varrak, 2002
  • Mõnikord mõtleb Charlotte kontrastiks omaenda kallist mehest ja tõrjub siis selle mõtte eemale. Torn, kes oli tarmukas, spontaanne, täis energiat ja uudishimu, kes, samamoodi nagu Charlotte, suutis oma õpetamisega kolleegidel sokid jalast rääkida, kelle peale kõik koolid jahti pidasid. Tom, kelle eluküünla viiekümneselt nii ebaõiglaselt kustutas üks neist julmalt galopeerivatest varastest vähkidest - nad ei saanud midagi teha, hoidsid ainult palju teineteisel käest kinni, elasid ühe päeva kaupa, ootasid. (lk 50)

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel