Mine sisu juurde

Anti Liiv

Allikas: Vikitsitaadid
Dr Anti Liiv sügisel 2011 Pae tn 19

Anti Liiv (sündinud 16. märtsil 1946 Kuressaares) on eesti psühhiaater, psühholoog ja poliitik.

Arvamused[muuda]

  • Minu avameelne küsimus on sel puhul: kas Eestis on tõesti kõik korras alkoholitarbimise, väikeste lastega perede sissetulekute, pensionäride elatustasemega, et meil nüüd pole maksumaksja rahaga enam midagi muud teha, kui kinkida suures koguses narkomaanidele mõnuainete muretsemiseks ning teha riigi tasemel kõik, et igal aastal lisanduks 5000 maksumaksja kulul ülalpeetavat narkomaani, kellele tuleks kuus kulutada vähemalt 3000 kuni 5000 krooni. Viidatakse vajadusele olla liberaalne ning austada individualismi. Hästi, austame. Kuid... seda täpselt järgides tuleks uimastihuvilisel oma probleemidega ise toime tulla. Miks peab ilmtingimata sirutama käe maksumaksja taskusse.
    • Anti Liiv: "Uimastinädal ka Eestis". Postimees 6. juuni 1998
  • Ei. Kõige rohkem, mida seal erialaseid teadmisi kasutades saab teha, on prognoosida inimese sõnu kolme järgmise minuti jooksul. Iga riigikogulane peaks alla kirjutama süümevandele, et ta ei ole hull. Kui õnnestub tema hullust tõestada, siis peab ta saama sule sappa. Väljanuhkijale tuleks anda preemia, aga lobisenud arsti karistada, sest tema ei hoidnud saladust.
    • Anti Liivi vastus ajakirjaniku küsimusele "Kas te olete Riigikogus vahel mõttes poliitikutele diagnoose pannud?" Sõnumilehes 26. september 1998 [1]

Viited[muuda]

  1. Evelin Kivimaa: "Kuidas diagnoosida psühhiaatrit?" Sõnumileht: SL, nr. 244, 26. september 1998

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel