Mine sisu juurde

Arutelu:Ilja Ehrenburg

Lehekülje sisu ei toetata teistes keeltes.
Lisa teema
Allikas: Vikitsitaadid
Viimase kommentaari postitas Ehitaja 2 kuu eest.

Vikipeedia artiklist visatakse tsitaate välja. Ma vaatan, et üks on siin olemas, kuigi pisut teisel kujul. "Näha Pariisi ja surra": ma ei tea, kas see pärineb temalt. --Andres (arutelu) 24. aprill 2024, kell 16:34 (EEST)Vasta

Tõstsin arutelulehelt tsitaadid siia, eks neid jõuab ajapikku kontrollida.

  • Ilja Ehrenburgile kuulub fraas: "Näha Pariisi ja surra".
  • Tsitaat romaanist "Julio Jurenito": "Hakata kõndima ammu läbiuuritud aias, rajalt rajale, sügavmõtteline ilme näos ja taimemääraja käes? Ainult hullates, asja eest teist taga peenralt peenrale karates ja mõeldes samal ajal pooleli jäänud suudlusele või vahukoorele võib mõne senitundmatu õie leida."
  • Ilja Ehrenburg ajalehes Krasnaja Zvezda (Красная Звезда) 11. aprillil 1945:
    • "Tapke! Tapke! Pole olemas niisugust kuritegu, milles pole süüdi sakslased, ei elavad ega need, kes veel sündimata. Täitke seltsimees Stalini käsku ja trampige fašistlik elajas surnuks tema enda koopas. Murdke vägivallaga saksa naiste rassistlik kõrkus. Võtke neid seaduspärase saagina. Tapke, vaprad edasitormavad punaväelased."
    • "Tapke nad! Saksamaal pole keegi süütu. Ei elav ega alles sündimata. Järgige seltsimees Stalini sõnu ja purustage fašistlik koletis tema enda koopas. Murdke saksa naiste rassiuhkus! Võtke nad seaduslikuks sõjasaagiks! Võiduka Punaarmee vahvad sõdurid, tapke nad!"

Nende viimaste puhul tahaksin olla väga kindel, et viide ja tõlge on täpsed. --Ehitaja (arutelu) 25. aprill 2024, kell 17:19 (EEST)Vasta