Arutelu:J. G. Ballard

Lehekülje sisu ei toetata teistes keeltes.
Lisa teema
Allikas: Vikitsitaadid
Viimase kommentaari postitas Ehitaja 3 aasta eest teemas Allikata.

Üle vaadata:

  • Ta ütles, et tulevik on hinge hiiglaslik ja mugandunud äärelinn.
  • Ta leidis, et päevas peaks vähemalt kolm või neli tundi telekat vaatama. Kes seda ei tee, jääb ilma “kõige olulisemast olemasolevast teadvusevoolust”. Need, kes üldse telekat ei vaata, on “veel hullemad kui need, kes kunagi ühtegi raamatut ei loe”.
    • "Extreme Metaphors: Interviews with JG Ballard 1967-2008"
  • Tal pole vähimatki kloonimise vastu – isegi mitte inimeste kloonimise vastu, kuna neesd olevat "nii või teisiti kõik enam-vähem ühesugused".
  • "All the odds are on the man who is, intrinsically, the most devious and mediocre — the man who can most adeptly disperse the notion that his mind is a virtual vacuum. The Presidency tends, year by year, to go to such men. As democracy is perfected, the office represents, more and more closely, the inner soul of the people. We move toward a lofty ideal. On some great and glorious day the plain folks of the land will reach their heart's desire at last, and the White House will be adorned by a downright moron."

Allikata[muuda]

Ehitaja, ae, Kas Reagani kohta käiva tsitaadi allikat polnud käepärast? Siin on allikas olemas: https://en.wikipedia.org/wiki/Why_I_Want_to_Fuck_Ronald_Reagan. Kaniivel (arutelu) 10. november 2020, kell 10:15 (EET)Vasta

Tuttav kirjandusteadlane jagas FBs oma märkmeid, on allikana iseenesest täpne ja usaldusväärne, aga parasjagu oli viiteid täpselt nii palju, kui oli. Püüan sellised jagatised ikka tallele panna, sest tegu on juppidega, mille tsiteerimist inimesed on oluliseks pidanud. Aga kontrollitud viite tagamine on siis tihti omaette töö. Aitüma välja otsimast.
Üldse peaks ühel hetkel võtma ette suuremad talgud ja kogu allikateta nodi välja rookima (st, otsima allikad ja kui ei leia, tõstma aruteludesse ja asendama muu sisuga). Ja seejärel parandama viiteid seal, kus need on antud raamatu täpsusega või leheküljeta või... ohjah. --Ehitaja (arutelu) 10. november 2020, kell 14:35 (EET)Vasta