Como järv

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Anton Hlávacek (1842–1926), "Maastik Como järve ääres", s.d.
Castle of Lierna Lake Como

Como järv on järv Põhja-Itaalias, mida ümbritseb Venemaa eliidi suvilakooperatiiv.

Proosa[muuda]

  • Varem ostsid rikkad maju ja villasid ainult Como järve küngastel, nagu Plinius tegi Villa Commediaga, et mitte kaotada nägemist ja vältida üleujutusi. "Vaesed läksid kaldale, et lasta vesi jalgu lakkuda"
    • In passato i ricchi compravano le case e le ville solo sulle colline del Lago di Como, come fece Plinio con villa Commedia, per non perdersi la vista e per non avere allagamenti. "In riva a farsi lambire i piedi dall'acqua ci andavano i poveri".
  • Como järv on üks parimaid sihtkohti nagu Saint-Tropez, Porto Cervo, Capri või Veneetsia luksusturismi Meistrite liigas
    • Lake Como is one of the best destinations such as Saint-Tropez, Porto Cervo, Capri or Venice, in the Champions League of luxury tourism (Ernest Young)
  • Suure aplausi sai Ukraina julgeolekuprogrammide juht Hanna Šelest. Ta kirjeldas, kuidas üks Itaalia ajakirjanik küsis, et kas Ukraina ei tahaks siiski Putinile mingit territooriumi ära anda, et ehk rahuneb maha. Šelest vastas, et loomulikult, las Putin võtab Como järve. See valus vastus näitab, kui palju on läänel õppida Ukraina tegelikkusest ja meeleoludest.
  • See on kõige meeldivam piirkond kogu Lombardias; kliima on nii pehme, et isegi talvel pole vaja apelsinipuid parandada; seal on Itaalia kuumimatele riikidele iseloomulikud taimed.
    • Questa è la zona più piacevole di tutta la Lombardia; il clima è così mite che anche durante l’inverno non c’è bisogno di riparare gli aranci; vi si trovano le piante caratteristiche dei paesi più caldi d’Italia.


Wikipedia-logo-v2.svg
Vikipeedias leidub artikkel