Mine sisu juurde

Dwight David Eisenhower

Allikas: Vikitsitaadid
Eisenhower (1956)

Dwight David Eisenhower (14. oktoober 1890 – 28. märts 1969), hüüdnimega Ike, oli USA sõjaväelane ja poliitik, Ameerika Ühendriikide president.

Kõned ja kirjutised[muuda]

  • Juhtimise kunst on lasta kellelgi teisel ära teha see, mida sina tahad, sest et ta seda tahab.
    • Now I think, speaking roughly, by leadership we mean the art of getting someone else to do something that you want done because he wants to do it.
    • "The Federal Career Service: A Look Ahead" (1954)


  • Ma räägin seda lugu illustreerimaks ammu aega tagasi armees kuuldud väite – plaanid on väärtusetud, planeerimine on see, mis loeb – paikapidavust. Selles on oluline erinevus, sest kui planeerida hädaolukorraks, siis tuleb alustada sellest, et juba hädaolukorra definitsioonist tuleneb, et see on ootamatus, mistõttu see ei kulge ette plaanitud viisil.
Ehk siis, esmalt tuleb võtta kõik ülemisel riiulil olevad plaanid ning need aknast välja visata ja seejärel alustada otsast peale. Kuid kui sa ei ole planeerinud, siis sa ei saa ka tegevusega alustada, vähemasti mitte mõistuspärasel viisil.
See on põhjus miks planeerimine on nii oluline. Et hoida end kursis probleemi iseloomuga, mida sul tuleb ühel päeval hakata lahendama või aidata lahendada.
  • I tell this story to illustrate the truth of the statement I heard long ago in the Army: Plans are worthless, but planning is everything. There is a very great distinction because when you are planning for an emergency you must start with this one thing: the very definition of "emergency" is that it is unexpected, therefore it is not going to happen the way you are planning.
So, the first thing you do is to take all the plans off the top shelf and throw them out the window and start once more. But if you haven't been planning you can't start to work, intelligently at least.
That is the reason it is so important to plan, to keep yourselves steeped in the character of the problem that you may one day be called upon to solve--or to help to solve.


Allikata[muuda]

  • Kahepoolse liiklusega tänava keskosa sobib sõitmiseks kõige vähem. Aga mõlemad ääred, parem ja vasak, asetsevad rentslis.

Välislingid[muuda]