Mine sisu juurde

Emmanuel Macron

Allikas: Vikitsitaadid
Emmanuel Macron (2017)

Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron (sündinud 21. detsembril 1977 Amiensis) on Prantsusmaa poliitik, alates 14. maist 2017 Prantsusmaa president ja Andorra kaasvürst. Ta on endine investeerimispankur. Ta oli 26. augustist 2014 kuni 30. augustini 2016 Prantsusmaa majandus-, tööstus- ja e-majandusminister.

Intervjuud[muuda]

  • Ma olen kindlalt veendunud, et tänane poliitiline elu peab taasavastama sümbolismitaju. Me peame välja arendama omamoodi poliitilise kangelaslikkuse. Ma ei pea silmas seda, et mina tahan mängida kangelast. Kuid me peame olema taas soosivad suurte lugude loomise suhtes. Postmodernism oli halvim asi, mis meie demokraatiaga juhtuda võis. Idee, et kõik suured lood tuleb osadeks lammutada ja hävitada, pole hea. Sellest peale on usaldus kõige ning kõigi suhtes haihtunud.
    • I am a strong believer that modern political life must rediscover a sense for symbolism. We need to develop a kind of political heroism. I don't mean that I want to play the hero. But we need to be amenable once again to creating grand narratives. If you like, post-modernism was the worst thing that could have happened to our democracy. The idea that you have to deconstruct and destroy all grand narratives is not a good one. Since then, trust has evaporated in everything and everyone.
    • Interview with Emmanuel Macron : We Need to Develop Political Heroism, Der Spiegel, 13. oktoober 2017

Tema kohta[muuda]

  • Konverentsi üks läbivaid teemasid oli läänemaailma ühtsus Ukraina toetamisel ja kõlas ka kriitikanooli, eriti Saksamaa ja Prantsusmaa suunas. Kasutati isegi terminit "makroonima". See tähendab mõttetut ja tulemuseta telefonikõnet ja sellega viidati loomulikult Prantsumaa presidendile Emmanuel Macroni lõpututele telefonikõnedele Putinile. Macron sai selle terminiga n-ö laulu sisse ja mitte kenasti.

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel