Erinevus lehekülje "Eeldus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 939 baiti ,  6 kuu eest
resümee puudub
(Uus lehekülg: ' * Kogu elu riigis ja ühiskonnas põhineb vaikival eeldusel, et inimene ei mõtle. Peal, mis ei kujuta endast igas olukorras vastuvõtl...')
 
 
==Proosa==
* Te arvatavasti tunnete mõnda niisugust ema, kes hakkab oma poja kallal [[tänitamine|tänitama]] kohe, kui näeb tema särgi peal suhteliselt tagasihoidliku välimusega poriplekke või püksitagumikul tühist rebendit. Ta ütleb oma pojale tavaliselt midagi sellist: "Kas ma ei teinud sulle eile järjekordselt selgeks, et kooliriietega ei ronita puu otsa ega plärtsutata poriloikudes?!" Tõsi küll, neil võib mõne koha pealt õiguski olla.
:Ent Katariina Seebimull erines tavalistest emadest selle poolest, et ta hakkas poja peale [[karjumine|karjuma]] juba enne, kui midagi paha oli üldse juhtunud.
:"Kui sa pritsid täna oma koolisärgi peale kas või ühe tilga kakaod, hakkad [[pudipõll]]e kandma!" karjus ema Samuelile igaks juhuks juba hommikusöögilauas. "Ma eeldan, et täna koolist tulles on su riided, juuksed ja koolikott sama puhtad kui su õel!" (lk 9)
** [[Kristiina Kass]], "Samueli võlupadi", 2006
 
 
* Kogu elu [[riik|riigis]] ja [[ühiskond|ühiskonnas]] põhineb vaikival eeldusel, et inimene ei [[mõtlemine|mõtle]]. [[Pea]]l, mis ei kujuta endast igas olukorras vastuvõtlikku õõnsust, on siin ilmas õige raske põli.
31 188

muudatust

Navigeerimismenüü