Mine sisu juurde

Goldie Hawn

Allikas: Vikitsitaadid
Goldie Hawn 1989. aastal Oscari galal.

Goldie Jeanne Hawn (sündinud 21. novembril 1945 Washingtonis) on USA tantsija, laulja, produtsent, lavastaja, aktivist ja filminäitleja.

Intervjuud[muuda]

  • Tantsijana alustades sain kaasa teatava ärksameelsuse, mida ma isegi ei taibanud... sest tantsides tuleb liikumise ajal olla teadlik igast oma kehaosast. See on nagu iselaadi meditatsioon.
  • Naised olid mu ilmne fookus... sest alati pole kerge ühtaegu omada võimu ja olla naine... Nii need asjad siis käisid. Asi polnud selles, et kõik mehed olid hirmsad või et olukord oli talumatu. See oli kultuuriline probleem.
  • Enne magamaminekut mõtle kolmele asjale, mis päeval hästi läksid. Ma ei hooli, kui see on mingi jabur pisiasi - see pole oluline... Vali muusika, mida sa armastad, ja kui sa ei oska tantsida, siis lihtsalt hüppa kümme minutit. Aja ennast elevile.


  • Minu meelest peaks alustama käsitööoskustega, mitte pelgalt unistusega. Sa pead kõvasti vaeva nägema. Kui sa tahad tegelda näitlemisega, siis mine lavakooli. Kui sa tahad olla tantsija, siis õpi tantsima, nii nagu mina tegingi. Kui sa tahad olla kõhurääkija või minna tööle tsirkusse... Kui sa oled noor, hakkad sa otsima, mida sa teha tahad - mitte üksnes, kelleks sa tahad saada, vaid mida sa tahad teha. Ja minu arvates on tööeetika alguseks jonn öelda: "Ma saan selles täiuslikuks."
  • Minu tung vabanemise järele ja vabaduse järele kõnelda oma tahtmist mööda ja tunda ennast oma kingades kindlalt muutus üha tugevamaks. See aitab mul saada üle teiste inimeste ettekujutustest selle kohta, kui vaba ma peaksin olema või mitte olema. Ma ei kuula kunagi teiste reegleid. Ärge öelge mulle, et ma midagi teha ei saa. Vaadake ise. Ärge öelge mulle, et ma ei saa seda filmi lavastada. Oodake te ainult...


  • Tähtis on mitte konkreetne religioon, vaid vaimsuse arendamine. Sest vaimsus loob heaolu, tervise ja õnne. Budismis nimetatakse seda sangha - kogukond. Ma usun, et kui su elus on religioon, siis see loob võimaluse kestvateks suheteks.
  • Ma mäletan, kuidas ma istusin koos isaga kohvitassi taga ja ütlesin: "Issi, ma tahaksin ainult normaalne olla." Ja tema vastas: "Tead, sa pead harjuma ühe teadmisega: sa ei ole normaalne."

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel