Mine sisu juurde

Tööeetika

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Ühiskond, kus domineerib vaid tööeetika, on elamiseks ebameeldiv paik
    • Anthony Giddens, "Kolmas tee: sotsiaaldemokraatia uuestisünd"; tõlkinud Marika Liivamägi. 1999, lk 110


  • Inimeste tapmine oli tema töö ja ta tegi seda väga hästi.
Käesoleva operatsiooni tasu suhtes oli pisut irisemist kostnud, kuid nood neetud tingijad ei taibanud tegelikust tööst tuhkagi. Neile oli tulnud selgeks teha, mis on kaalul, kui ettevaatusabinõusid ei rakendata. Nad lasksid end veenda alles siis, kui Tony oli neile must-valgel selgeks teinud, et maa tulutoovaimaid narkootikumiveo marsruute — too, mis kulgeb läbi Cochise'i maakonna — on ohus. Pärast Tony selgitusi nägid nad probleemi Tony vaatevinklist lähtudes ega tõrkunud enam maksmast. (lk 55)


  • Willikins tegi hukkamõistva häälitsuse. "Võmmid ei tohi sentimentaalseks muutuda, see mõjutab adekvaatsust. Te ise ütlesite nii. Kui leiad ennast mingist kuradi jäledast koduvägivalla toimumiskohast, siis tundub, et kui sa kellegi vaeseomaks peksad, läheb paremaks, aga kust sa aru saad, millal lõpetada? Nii te ise ütlesite. Te ütlesite, et kakluse käigus mõnele kaagile vastu pead virutada on üks asi, aga kui ta on käeraudades, pole see õige." (lk 156)
  • Terry Pratchett, "Tubakas", tlk Allan Eichenbaum, Tallinn: Varrak, 2012


  • Minu meelest peaks alustama käsitööoskustega, mitte pelgalt unistusega. Sa pead kõvasti vaeva nägema. Kui sa tahad tegelda näitlemisega, siis mine lavakooli. Kui sa tahad olla tantsija, siis õpi tantsima, nii nagu mina tegingi. Kui sa tahad olla kõhurääkija või minna tööle tsirkusse... Kui sa oled noor, hakkad sa otsima, mida sa teha tahad - mitte üksnes, kelleks sa tahad saada, vaid mida sa tahad teha. Ja minu arvates on tööeetika alguseks jonn öelda: "Ma saan selles täiuslikuks."