Mine sisu juurde

Ilmar Raag

Allikas: Vikitsitaadid

pooleli...

Ilmar Raag (2007)
(foto: Indrek Kasesalu)

Intervjuud

[muuda]
  • Nägemus Venemaast, mis kukuks kokku niimoodi, nagu ta kukkus pärast 1917. aasta bolševike oktoobrirevolutsiooni, tähendaks igal juhul väga suurt mõju kogu maailma majandusele ja julgeolekule, tooks kaasa veel suuremad põgenikemassid. Kõike seda tahaks Lääne-Euroopa vältida selle hinnaga, et nad ütlevad, et me valime kahest halvast valikust selle vähem halva. Ja meil on sellega raske nõustuda.
  • Lisaks sellele on ju väga oluline küsimus, kuidas võitu defineeritakse. Ja seda on arutatud ka Ukraina puhul, kas võit on 24. veebruari piirid, kas võit on 2014. aasta piirid või on võit režiimivahetus Moskvas?
Selle peale küsime, kes võitis Talvesõja, sest Soome kaotas sellega ju Karjala? Aga meil on tunne, et soomlaste kangelaslik vastupanu säilitas Soome iseseisvuse. Ja venelaste puhul me ju teame, et nende võidukriteeriumid on olnud väga paindlikud. Alguses nad rääkisid kogu riigi režiimi vahetusest. Aga praeguseks hetkeks on nad aru saanud, et nende sõjaline võimsus ei käi sellest lähitulevikus üle ja seetõttu on nende võidukriteeriumeid muudetud.
  • Meie jaoks on kogu Ukraina küsimus mitte lihtsalt moraalne, vaid me saame aru, et võimalus, et see sõda võiks jõuda Eestisse, on võimalik. Aga prantslaste jaoks on see väga vähetõenäoline ja seetõttu meie perspektiivid on nii erinevad. Miks me arvame, et prantslastel on mingisugune kohustus Ukrainat aidata? See tuleb ainult sellest, et me loodame, et äkki nad on sama moraaliga seotud, mis meie või nad kannavad samu väärtusi, mis meie.
Vikipeedias leidub artikkel