Mine sisu juurde

Köögikombain

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Nagu köögis, nii ka siin raamatus: aeg ja ruum on esmase tähtsusega. Ma ei usu, et sulle meeldiks, kui ma loen üles iga viimase kui riista, mida ma kasutan või mida tahaksin sulle soovitada - või hoopis vältida. See oleks ilmselt sama hea. Siiski tunneksin ma end hooletuna, kui liiguksin siit edasi, mainimata veel paari seadet, mis minu elu köögis lihtsamaks teevad. Alustan raskekaalulisematest, nagu köögikombain ja lauamikser. Keegi ei saa väita, et ta tõesti kumbagi neist vajab, kuid köögikombain muudab päriselt ka hakkimise kergemaks ning lauamikser muudab lihtsamaks kõik küpsetamisega seotu. Enamgi veel: köögikombainist erinevalt on see ka muidu kena asjake, isegi niivõrd, et selle võib köögikapile jätta - see pigem rõõmustab, kui riivab silma. Kombaini hoitakse tavaliselt silma alt väljas, kuid ometi peab see olema kergelt kättesaadav: pole mõtet endale seadet muretseda, kui selle ülesseadmine iga kord, kui masinat vajad, on tohutu ettevõtmine. Ja suppi on palju lihtsam püreestada kannmikseri kui köögikombainiga.
Odavamad alternatiivid kõigile kolmele ülalmainitule on esiteks käsi- või saumikser (mis teeb ära kannmikseri ja köögikombaini töö ning on väikeste koguste puhul neist isegi parem) ja teiseks käeshoitav elektriline vispel, mis võib - sinu abiga - võtta üle lauamikseri ülesanded. Mul ei ole midagi ka noa ega lõikelaua, kausi ega puulusika vasta, kuid vahel on aegu, mil väike vurisev riistapuu on tõesti abiks. (lk 6)
  • Kuid ma hoiatan sind köögikombaini eest: sellega on lihtne tainas üle segada, ning kuigi tugev tainas on hea, siis kummine - ilmselgelt - seda ei ole. (lk 240)