Mine sisu juurde

Küberkiusamine

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]


  • Kui sa päevast päeva pead selliseid labasusi ja rõvedusi enda kohta lugema, teades, et see pole tõsi, ning inimesed, noored tüdrukud arvavad, et on, siis ühel hetkel on see talumatu. See on ainus kord, mis mulle tõsiselt haiget tegi.
Tavaliselt ma blokin lihtsalt anonüümsed kommentaatorid ära, sest mõned inimesed kirjutavadki iga video alla täpselt sama nilbust ning ma ei pea seda taluma. Miks ma peaksin neile selle kõlapinna andma?
  • Minu meelest on tore, kui mul on väikesed lapsed, kes usaldavad mu arvamust ja teadmisi, ning mul on informatiivset sisu, millest neil on võimalik õppida ja mida nad võiksid näha. Aga mis on väga-väga-väga-väga paha, on see, kui väikesed lapsed ka postitavad.
Nad teevad selliseid videoid, mida ka mina oleksin teinud, kui ma oleksin nii noorelt sellisele platvormile juurdepääsu omanud. Nad lihtsalt mängivad oma nukkudega ja mänguasjadega. See on nii süütu ja armas ning nad ei tee sellega kellelegi liiga, aga need kommentaarid... [---]
Ma nii tahaksin, aga kuidas sa kaitsed neid lapsi? Ma olen neid kommentaare raportinud ning neile tüdrukutele kirjutanud, nii kuidas oskan, et need on lihtsalt pahatahtlikud inimesed, kellest ei tasu välja teha, sest nad arvavad, et see on naljakas, kuid sina ei peaks sellest mingil juhul välja tegema, sest sa pole loll, sa oled väga tubli ja armas. Aga raske on hinnata, kas minu sõnad ka päriselt nendeni jõuavad. Ma nii väga tahaksin, et jõuaksid.


  • Ma võtsin kohustuseks endale olla "TikToki emme". Kui tuleb mõne noorema video For You lehele, siis jätan ma hea kommentaari ja julgustan neid, või kui keegi norib, siis alati kaitsen. Kui kiusupunnidel on päris nimi, siis otsin Facebooki kaudu nende ema või isa nime ja kommenteerin, et kui ta ei vabanda, siis saadan vanematele edasi. Pole veel saatnud, aga 11-aastasele on see šokk küll.

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel