Mine sisu juurde

Kaari Utrio

Allikas: Vikitsitaadid
Kaari Utrio (2011)

Kaari Marjatta Utrio-Linnilä (sündinud 28. juulil 1942 Helsingis) on soome kirjanik, paljude ajalooliste romaanide ja ajalooteemaliste aimeteoste autor.

Eesti keeles ilmunud teoseid[muuda]

"Armas Henrietta"[muuda]

  • Kõrgeauline Papa, tõeline riiginõunik Reinhold Silfverhane oli läinud soovima head uut aastat kõigile neile, keda Silfverhaned lugesid oma seltskonda kuuluvaks, ja neid oli suur hulk. Et ka kõik teised tiirlesid sõpradele head uut aastat soovides ringi, ei olnud keegi kodus. Tegelikult viitsisid vaid vähesed üldse kuhugi minna, istuti peidus pimedates tubades ja piiluti kardinapraost, kuidas tulijad jätsid oma kaardi välisuksele. Enamasti olid need teenrid, kes, higi otsaees, pererahva tutvuskonna läbi jooksid. Nõnda said head kombed järgitud ja kellelgi polnud sellest tarbetut tülinat - peale teenrite. (lk 11)
  • Vabaproua ohkas. See oli pikk veniv, aeglaselt vaibuv ohe, ette nähtud just sääraseks juhtumiks. Mamanil oli varuks teisigi ohkeid - kiireid, lõõtsutavaid ebameeldivate olukordade puhuks, vaevaltkuuldavaid hingetõmbeid härrade tarbeks, vaimustatud, pisut vilisevaid endiste soosikute jaoks ja vaimustusest värisevaid kontserdil ning teatris pruukimiseks. (lk 12)
  • Henrietta oli Mamanilt saanud loa õmmelda riideid vaestele lastele. Ilmselt olid Vaesed Lapsed Mamani ettekujutuses justkui pühad asjad, sest muidu ta "lihtrahva hellitamist" naljalt heaks ei kiitnud. (lk 13)

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel