Mine sisu juurde

Kadri Leppoja

Allikas: Vikitsitaadid

Kadri Leppoja (aastani 1975 Kadri Kirsipuu; sündinud 23. märtsil 1953 Tartus) on eesti dirigent ja muusikapedagoog.

Intervjuud ja artiklid[muuda]

  • Laulmisõpetaja roll on niivõrd lai ja kui me tahaks kõike põhjalikult teha, siis oleks see võimatu. Ma ei tea ühtegi täiuslikku õpetajat. Tegelikult peaksime andma õpilastele teadmisi muusikaloost, lisaks võiks nad ära tunda erinevaid stiile, vorme ning harmooniat ja veel palju muud.
  • Gümnaasiumiõpilased peaksid olema juba piisavalt vanad, et nad võiksid juba valida, kes soovib õppida muusikaajalugu ning kes tahab kooris laulda või näiteks bändis mängides ainet omandada, sest muusikaõpetus on see niikuinii.


  • Pärast kooli lõpetamist tuli meil kõigil otsustada, mis saab edasi. Mina mõtlesin hakata õppima kas matemaatikat või saksa keelt. Kuna ma polnud ise päris kindel, siis aitas asja koheselt otsustada mu klassijuhataja Aime Rosin. Tol ajal pidi klassijuhataja igale lõpetajale kirjutama iseloomustus-soovituse edasiõppimiseks uude kooli või kõrgkooli. Minu suur eeskuju Aime Rosin, olles ise saksa filoloog, ütles mulle aga, et kummalegi erialale astumiseks ta mulle head iseloomustust ei anna, kuna need on mulle valed. Ühtlasi leidis ta, et ma peaksin tingimata õppima vaid muusikat.
    • Kadri Leppoja, "Meie õnnelikud aastad Puhjas". Puhja Valla Leht, 1. mai 2017


  • Koorilaul peaks Eestis koolides olema õppeaine, mitte väheväärtusliku, vahel isegi halva mainega ringitunni staatuses. Vastasel korral võib see hoopis välja surra. Koori ei tohiks sundida. Õppimisvõimalused peaksid olema nii head, et lapsed tuleksid sinna ise ja tahaksid ka pärast kooli lõpetamist kuskil edasi laulda.
    • Kadri Leppoja, intervjuu: Sirje Tohver, "Miina Härma Gümnaasium 95", Õpetajate Leht, 12. oktoober 2001


Tema kohta[muuda]


  • Aga Kadri Leppoja oli väga südikas koorijuht naiskooridel. Ta ütles, et kes ei saa hakkama kohapeal, ma tulen õpetan teile ära ja nii tuli see päris keeruline laul laulupeol väga hästi välja. Pärast lauljad tulid tänama ja ütlesid, et ei olnudki nii keeruline, kui loogiliselt läheneda.

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel