Mine sisu juurde

Kassa

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Mäletan, et Londoni Pauluse katedraali uksel oli ukseakna klaasi sisse graveeritud: "See pole midagi muud kui Jumala maja ja taeva värav", ja kui sisse astusime, oli kohe ukse taga kassa kõige tavalisema kassaaparaadiga, mida kasutatakse meilgi poodides, rahasahtel käis väikeste vaheaegade järel kõlliga lahti.


  • Meil kõigil peab jaguma n-ö kriisiametite pidajate vastu empaatiat ja lahkust. [---] Kui väsinud pereõde palub oodata, siis ei ole mõtet teda süüdistada pikkades järjekordades. Kui klienditeenindaja ei naerata toidupoes, siis tõenäoliselt on tal tulnud kassast läbi lüüa juba rekordilised kogused toitu ja ta enam ei jaksa. [---] Piirivalvur ei ole süüdi, et sa pead ankeeti täitma ja aega kulub rohkem kui tavaliselt. Kõik need inimesed hoiavad ka eriolukorras meie ühiskonda toimimas. Oleme mõistvad ja heatahtlikud.


  • Ja muidugi ei saa unustada seda kõige tähtsamat: caixa ehk kassa, Brasiilia elu a ja o. Kassasid nemad jumaldavad ning iga vähegi väärikas ja lugupeetud asutus peab endale kindlasti tekitama eraldi kassa (soovitatavalt kassiiri kõrgemal asuva istekoha ja pleksiklaasist kuudikuga), suure sildiga ja eraldi kassiiriga (soovitatavalt haigutavaga).