Krista Fischer

Allikas: Vikitsitaadid
Krista Fischer 2021. aastal Arvamusfestivali teadusalal

Krista Fischer (sündinud 5. augustil 1970) on eesti matemaatik, Eesti Teaduste Akadeemia akadeemik.

Intervjuud[muuda]

  • Väga raske on eristada üksikuid hetki, sest teadlase elus on tihti just kõige nauditavam protsess, mis uue teadustulemuse juurde viib.
  • Laiemalt võttes, näen aga, et kõige suuremad väljakutsed seisnevad koostöös. Siin oleme dilemma ees – mida enam teadus areneb, seda kitsamalt on spetsialiseerunud üksikud teadlased – ei ole võimalik isegi sama teadusvaldkonna piires olla ekspert kõigis teemades. Samal ajal on ühiskonnale olulisi ja tihti ka murrangulisi tulemusi võimalik saavutada vaid mitmete erialade koostöös. Kuidas aga tekitada koostöövõimalusi interdistsiplinaarseid teadusmeeskondi olukorras, kus kitsa eriala spetsialistid räägivad tihti ka üsna erinevat "teaduskeelt"? See on kindlasti väljakutse, aga ma usun, et mitte ületamatu.
  • Akadeemiku roll on minu nägemuse kohaselt olla omal moel ausa teaduse saadikuks, aidates siin ühiskonda – valitsuse liikmetest lihtinimesteni – usaldusväärsete teadmiste eristamisel kogu meieni jõudvast infomürast, tegemaks nende baasilt otsuseid, mis põhinevad parimale olemasolevale teadmisele. Samuti on akadeemikud kogu teadlaskonna esindajateks ja kõneisikuteks, aidates seista teaduse ja hariduse arengu ja selle toetamise eest riigis.


Artiklid[muuda]

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel