Lõimetishoole

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa[muuda]

  • Minu meelest on tore, kui mul on väikesed lapsed, kes usaldavad mu arvamust ja teadmisi, ning mul on informatiivset sisu, millest neil on võimalik õppida ja mida nad võiksid näha. Aga mis on väga-väga-väga-väga paha, on see, kui väikesed lapsed ka postitavad.
Nad teevad selliseid videoid, mida ka mina oleksin teinud, kui ma oleksin nii noorelt sellisele platvormile juurdepääsu omanud. Nad lihtsalt mängivad oma nukkudega ja mänguasjadega. See on nii süütu ja armas ning nad ei tee sellega kellelegi liiga, aga need kommentaarid... [---]
Ma nii tahaksin, aga kuidas sa kaitsed neid lapsi? Ma olen neid kommentaare raportinud ning neile tüdrukutele kirjutanud, nii kuidas oskan, et need on lihtsalt pahatahtlikud inimesed, kellest ei tasu välja teha, sest nad arvavad, et see on naljakas, kuid sina ei peaks sellest mingil juhul välja tegema, sest sa pole loll, sa oled väga tubli ja armas. Aga raske on hinnata, kas minu sõnad ka päriselt nendeni jõuavad. Ma nii väga tahaksin, et jõuaksid.


  • Ma võtsin kohustuseks endale olla "TikToki emme". Kui tuleb mõne noorema video For You lehele, siis jätan ma hea kommentaari ja julgustan neid, või kui keegi norib, siis alati kaitsen. Kui kiusupunnidel on päris nimi, siis otsin Facebooki kaudu nende ema või isa nime ja kommenteerin, et kui ta ei vabanda, siis saadan vanematele edasi. Pole veel saatnud, aga 11-aastasele on see šokk küll.


  • [Kõrvaharkidest:] Emastel on arenenud lõimetishoole. See tähendab, et ema kaitseb mune seni, kui nendest on koorunud vastsed. Aeg-ajalt niisutab ta oma süljega munakogumit, et see ära ei kuivaks.
Välisvaenlaste kõrval peavad emased oma järelkasvu kaitsma ka teiste emaste ja isaste kõrvaharkide eest, kes magusast palast kunagi ära ei ütle. Sel moel peab emakõrvahark valvel olema kuni 6 nädalat, siis kooruvad munadest vastsed. Kuid ka pärast seda jääb ta veel oma poegi kaitsma, kuni vastsed on valmis urust lahkuma. Selleks ajaks saab ka emase aeg siin ilmas otsa.