Mine sisu juurde

Mai Narva

Allikas: Vikitsitaadid
Mai Narva, 2016.

Mai Narva (sündinud 22. oktoobril 1999 Tallinnas) on eesti maletaja.

Intervjuud[muuda]

  • Ma arvan, et olen sellises vahepealses staadiumis. Kavatsen nüüd veeta rohkem aega malega. Enne siiski töötasin täiskohaga, nüüd prooviksin tegeleda malega täiskohaga. Käin niigi nii paljudel võistlustel ja mõtlesin, et oleks mõttekas tegeleda malega kogu aeg. Prooviks saada paremaks, õpiks malet ja et see kajastuks ka turniiridel. Et ma päriselt tegelen avangutega ja lõppmängudega.
  • Minu treener on Jaan Ehlvest, kellega oleme teinud koostööd kolm aastat. See algaski järsku, ta nägi vist minus potentsiaali. Alustasime aeglaselt, paar korda nädalas, aga järgmisel aastal, 2021 oli mul maailma karikaturniir, kus ta hakkas mind rohkem treenima, siis vaatasime juba iga päev. Pärast seda võib-olla mitu korda nädalas midagi vaatasime. See ei olnud alati nii intensiivne, mõnikord pool, mõnikord poolteist tundi päevas. Aga jah, alates 2021 on koostöö olnud stabiilne ja järjepidev.
  • Ma arvan, et maailma tipus on enamjaolt sellised mängijad, kes on suhteliselt enesekindlad ja võib-olla ka agressiivsed. Aga ma tean siiski ka palju mängijaid, kes on rahulikud ja ei näita üldse mingeid emotsioone välja, lihtsalt üritavadki mängida nii head malet kui suudavad. Ma arvan, et tüpaažilt ma olen pigem selline inimene.
  • Mul ei ole oluline iga hinna eest võita, ma lihtsalt lähen mängule nii, et üritan anda endast parima. See kõlab lihtsalt, aga see on põhimõtteliselt kõik, mis on minu kontrolli all. Sest see avang, mis tuleb, milline mu vastane on ja milliseks meie mäng kujuneb, ei ole minu kontrolli all. Väga palju oleneb ka vastasest. Minu tüpaaž on mängida nii head malet, kui suudan, olenemata vastasest.

Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel