Miloš Macourek

Allikas: Vikitsitaadid
Miloš Macourek, 1990.

Miloš Macourek (2. detsember 1926, Kroměříž, Tšehhimaa - 30. september 2002, Praha) oli Tšehhi luuletaja, näitekirjanik, prosaist ja stsenarist.

"Muinasjutte"[muuda]

Tsitaadid väljaandest: Miloš Macourek, "Muinasjutte", tlk Leo Metsar, 1979

  • Tasa, ütles õpetaja, me joonistame täna veel muidki toredaid asju, pange hästi tähele. Ja ta võttis kriidi ja joonistas seitse kassi ja siis kaheksa suurt korstnaga teerulli.
See on alles lops, mõtles Valentýn; nüüd pühib ta selle kõik maha ja kassid pistavad selles pimeduses kanaarilinnud nahka ja teerullid muljuvad puruks kõik eilsed ilusad tulbid. Midagi tuleb ette võtta, ja kibekiiresti. (lk 36)
  • Valentýn seisis aga samal ajal tahvli sees kottpimeduses, valgustas taskulambiga ümbrust ja vahtis ringi. See oli jube. Maapind oli paksult täis puruks litsutud õunu ja tulpe, üle nende sõitsid siia-sinna teerullid, põrkasid üksteisega kokku, nii et nad olid üleni mõlke täis, ent nende vahel jooksid ringi kassid ja ajasid taga kanaarilinde, kes hirmunult säutsusid ja ühe õunapuu otsast teise otsa lendasid. (lk 37)
    • "Tahvel, sinine nagu taevas"


  • Ja kodus nad jutustasid tõesti, mida kõike oli mustkunstnik silindrist välja tõmmanud, ja Tomáš ning Michal imestasid ja ütlesid, see pole vist küll võimalik, kuid vanaisa ütles, mispärast see võimalik ei ole, mustkunstniku silindris on olemas kõik, mis kellelgi iganes mõttes mõlgub, piisab, kui ütelda hoplaa, ja tõmbad välja teerulli, ent Tomáš ja Michal vangutasid seda kuuldes pead, kuidas see kõik silindrisse mahub, vanaisa aga naeris, kui krokodill mahub munasse ja terve õunapuu seemnesse, miks ei peaks siis teerull mahtuma silindrisse, ja Tomáš ning Michal mõtlesid, see on küll tõsi [---]. (lk 47)
  • "Kaks ühte loodusloos ja üks kummaline silinder"