Mine sisu juurde

Piret Kalmus

Allikas: Vikitsitaadid

Piret Kalmus (sündinud 20. veebruaril 1971) on Eesti loomaarstiteadlane ja aktivist, üks Ukrainat toetava MTÜ Südamega Ukrainale asutajaist.

Intervjuud

[muuda]
  • Annetuste kogumine oli mulle väga võõras maailm. Sa ei saa eeldada, et inimesed annetavad. Sa ei tohi solvuda, kui inimesed ei anneta ja firmad sinu toetuse küsimise kirjadele ei vasta.
Annetuste kogumine on usalduse müümine ja sa peadki olema alandlik. Peab väga hästi teadma, mida teed. Ainuke asi, mis heategevusorganisatsioon saab teha, on olla oma annetajatele usaldusväärne partner ja teha kõik, et nende annetused oleksid õigesti kasutatud.
  • [Ukrainlaste igapäevaelust sõja ajal:] Nad elavad oma normaalset elu niivõrd, kuivõrd on see võimalik. Kõik töötab, poed on kaupa täis. Kohvikud on lahti. Inimesed kõnnivad tänavatel, sõidavad bussiga ja elavad normaalselt. Loomulikult mitte rinde lähistel, vaid teistes piirkondades.
Aga kui minna sügavuti, siis näed kogu seda traagikat. Kas sõjas olevas riigis saab üldse turvaline olla? Seal olles peab alati sõjaga arvestama.