Rutiin

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti


Proosa[muuda]

  • Inimene ei ole ratsionaalne, ega ka emotsionaalne, vaid ta on võrdlemisi rutiinne tegutseja, kes mõtestab oma tegevust võrdlemisi vähe. Inimene üldjuhul lepib sellega, kui talle antakse ette eskalaator, metroo või kui ta ei mahu kesklinna elama ja peab autoga tööle sõitma. Ta ei saa ka palju teha selles, et lapsel peab kooli minnes olema näiteks arvuti.
See, kui targad me ise ökoloogias oleme, ei pruugi meil aidata maailma ega enda käitumist muuta. Pigem võib ökoloogiline teadlikkus põhjustada frustratsiooni, sest me ei suuda vältida ressursikasutust, mida ühiskondlik elamine eeldab.  • Hip-hop, džässitrompetid ja lörtsine ilm; märjad helbed keerlesid hämaruses. Tema poeg istus diivanil ning püüdis teha nägu, nagu ei huvitaks teda muusika, mis võbeles ja võnkus, kui tema neile lauda kattis. Iga päev üks ja sama äraelamise rutiin: tee süüa, söö; tee süüa, söö; tee ja söö ning mine magama ja tõuse üles ja mine magama, tee tööd ning haiguta oma töö peale ning vaata aknast välja ja mõtle "homme...", otsekui oleks elu igavene, nagu ei võiks surm luurata lähima nurga taga.
Ta võtab su siis, kui tema tahab. (lk 24)


  • Olen ise püüdnud järgida teatud rutiine, et end toimimas hoida. Muidugi on olnud ka minul ärakukkumisi, aga… korrapärane elu, kindel päevakava, hea uni, tasa­kaalustatud toitumine ja regulaarne füüsiline koormus on muutunud täiesti vältimatuteks. Kuidas ma varem end põletades üldse vastu pidasin? Olen pidanud endale meelde tuletama täiesti tavalisi igapäevaseid asju. Rutiin tekitab kaitsekilbi, turvatunde. Palju on räägitud töö- ja pereelu tasakaalust. Arvan, et paljud ei saanud sellest enne koroona­aega arugi. Ma ise nende hulgas! Olen olnud täielik tööhull. Nüüd saan aru, et kui mul puudub võimalus minna kunsti­näitusele, teatrisse, kontserdile, muusikat mängima — mis on olnud mu elu lahutamatu osa –, lähen väga kiiresti rivist välja. Ma ei ole kunagi oma tervisest nii palju hoolinud.