Rutt Hinrikus

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Rutt Hinrikus (neiuna Rutt Põld; sündinud 7. mail 1946 Tallinnas) on eesti kirjandusteadlane ja -kriitik.

Artiklid[muuda]

  • Kuid sõnadel muuseum, Kreutzwald, Tartu ja muidugi sõnal kultuur, vahest isegi sõnal teadus - ja kindlasti sõnal rahvusteadus - on Eesti]]s ikka mingi märk küljes. Märk, et seda ei saa müüa või et sellel puudub turg. (Ja siis on mõned nii taipamatud, et räägivad selle totaalse müümise juures eetilisest kriisist.)
  • [Raamatust "Otto Wilhelm Masingu kirjad Johann Heinrich Rosenplänterile":] Saksakeelsete gooti kirjas allikmaterjalide (ka kirjad ise!) dešifreerimisega ei saaks ilma eriettevalmistuseta hakkama ükski praegune saksa filoloogia eriala lõpetaja. Seesuguse keerukusastmega töö omahinda on väga riskantne numbrites välja arvestada. Profaan võib sellisele tööle kulutatud ajast kuuldes küsida: milleks? Ent profaanid võivad peaaegu iga eriala alusuuringute jaoks vaja mineva aja ja raha küsimuse alla panna.
  • Kirjandusmuuseum kui märk on suutnud läbi suruda säilitamisruumide olulise laiendamise (juurdeehituse), kuid arhiiv on veel midagi muud kui mittemüüdava varanduse ladu.
  • Inimesele, kes ei mäleta (ei taha mäletada), tundub, et talle tulevad pähe originaalsed mõtted. Vahest (nüüd, kui kultuuritöötajad ähvardavad streigiga) sobiks lõpetada see möödunud pidupäeva jutt hoopis küsimusega teadustöötajate palgast. Või - kuhu lähed, eesti teadus?

Välislingid[muuda]

Wikipedia-logo-v2.svg
Vikipeedias leidub artikkel