Mine sisu juurde

Garantii

Allikas: Vikitsitaadid
(Ümber suunatud leheküljelt Tagatis)

Proosa

[muuda]
  • "Tühja ka!" sõnas d'Artagnan hooletult, "küllap ma juba korraldan kõik nii, et mind kahel käel vastu võetakse. Mul on üks hea vahend."
"Milline?"
"Viin Tema Majesteedile kirja, milles monsenjöör talle teatab, et riigikassa on tühi."
"Ja edasi?" küsis Mazarin kahvatades.
"Edasi? Kui ma näen, et Tema Majesteet on suurimas kitsikuses, juhatan ta kasvuhoonesse ja näitan talle teatud vedru, mis paneb ühe kasti liikuma." ׳
"Küllalt, härra," sosistas kardinal, "küllalt! Kus on leping?"
"Siin," vastas Aramis.
"Te näete, et oleme suuremeelsed," sõnas d’Artagnan, "sest selle saladusega võiksime palju korda saata."
"Kirjutage parem alla," ütles Aramis, ulatades kardinalile sule.
Mazarin tõusis, jalutas mõni hetk edasi-tagasi, olles pigem rabatud kui masendatud.
Siis peatus ta äkki.
"Ja kui ma kirjutan alla, härrad, milline on teie tagatis minule?"
"Minu ausõna, härra," vastas Athos. (lk 870)


"Bingli-bingli-biip!" ütles lõbus hääl tema taskust.
"Pagan!" mühatas Vimes, kuid juba oli hilja.Kell on," teatas kiledalt sõbralik hääl, mis tundus lausa anuvat, et ta ära kägistataks, "üheksa ringis."
"Üheksa ringis?"
"Just. Üheksa ringis. Täpselt üheksa ringis."
"Vimes pööritas silmi. "Täpselt üheksa ringis?" kordas ta, võttis taskust väikese karbi ja avas selle kaane. Karbis istuv deemon vaatas teda vihaselt.
"Eile," lausus deemon, "ütlesite te - ja ma tsiteerin - et kui ma ei jäta seda kaheksa-viiekümne-kuue ja kuue sekundi juttu, siis ootab mind altpoolt tulev vasarahoop. Ja kui mina ütlesin, Sisesta Nimi Siia, et see muudab mu garantii kehtetuks, ütlesite teie, et ma võin võtta oma garantii ja pista selle..."
  • "Ma lugesin kusagilt, et dollarine münt kujutab endast lubadust saada selle vastu dollari väärtuses kulda," ütles Niiske abivalmilt.
Härra Bent pani käed näo ees kokku ja pööras silmad taeva poole, nagu palvetaks. "Teooria järgi küll," lausus ta mõne hetke pärast. "Kuid mina eelistaksin öelda, et dollarine münt sümboliseerib vaikivat kokkulepet, et me täidame oma lubaduse anda selle eest dollari väärtuses kulda, tingimusel, et meilt seda tegelikult kunagi ei küsita."
"Nii et... tegelikult see siis ei ole lubadus?"
"Loomulikult on, härra Lipwig, finantsringkondades. Saate aru, kogu asi on usalduses."
"Te peate silmas, et "usaldage meid, meil on suur ja kallis maja"?"
"Te naljatate, härra Lipwig, kuid teie jutus võib peituda tõetera."


  • Need, kes toovad regulaarselt grante sisse, võivad mingil hetkel omandada grandi saamise nišioskuse, mis ei garanteeri samas, et neil on oskusi ja aega, et olla hea teadlane, istuda andmetega, teha uuringut, sest väga suur aeg läheb grandi hankimisele, manageerimisele ja lõpetamisele ning järgmise grandi sissetoomisele. (lk 217)