Katrin Tiidenberg

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Katrin Tiidenberg 2018. aastal Tallinna Ülikooli juures.

Katrin Tiidenberg (sündinud 26. juulil 1980) on eesti sotsioloog.


  • [Rahastuse taotlemisest:] Väga raske on end motiveerida, kui sa tead kolleegidelt juba ette, et peaaegu alati jääd ilma. Niigi on kiire ja siis pead sa veel kuskilt võtma aja, et nädalate kaupa ebameeldiva taotlusvormiga pusserdada. (lk 216)
  • Need, kes toovad regulaarselt grante sisse, võivad mingil hetkel omandada grandi saamise nišioskuse, mis ei garanteeri samas, et neil on oskusi ja aega, et olla hea teadlane, istuda andmetega, teha uuringut, sest väga suur aeg läheb grandi hankimisele, manageerimisele ja lõpetamisele ning järgmise grandi sissetoomisele. (lk 217)
  • Ajakirjanduslik tsiteerimine, mis erineb teaduslikust tsiteerimisest ja viitamisest, on teadlastele harjumatu, ja siis ongi nii, et lugu koosneb minu mõtetest, aga tsitaadina kasutatakse kõige igavamat poolikut lauset. (lk 218)
  • [Retsensentide tagasisidest:] Sellesse maailma sisenedes mõjub kriitika täieliku absurdina, sest selle detailsus ja negatiivsus tähendaks igas muus kontekstis, et sa oled kriitiku hinnangul täiesti rumal inimene, kuid meie maailmas on see protsessi loomulik osa. (lk 221)
  • Teadlase elu on niivõrd spetsiifiline, et kui su pereliikmed pole just sama valdkonna teadlased, on väga keerukas neile oma tööalaseid muresid kurta. See on müstiline, imelik maailm – selleks, et keegi väljastpoolt saaks sulle kaasa tunda, pead pool tundi kogu süsteemi lahti seletama. (lk 223)
    • Katrin Tiidenberg, rmt: Virgo Siil, "Teadlane miiniväljal. Lähen ütlen tihastele, et teeme uuesti", Argo, 2019

Välislingid[muuda]

Wikipedia-logo-v2.svg