Tartu maraton

Allikas: Vikitsitaadid

Tartu maraton on Eesti suurim üritus, mis lumepuuduse korral ära jääb.


Proosa[muuda]

  • Tartu Maraton ei ole ainult VÕISTLUS, kus PEAB olema parimas vormis ja kuhu on oodatud AINULT parimad suusatajad! Tartu Maraton on suurim suusasõit siinpool Läänemerd, kus ei ole häbiasi sõita rahulikult libistades nii, et tõesti naudid liikumist imelises talvises Lõuna-Eesti looduses. See on suusasõit ja laulupidu, kus saavad kokku kõik, kes armastavad liikumist talvises looduses. See on kõigi meie suusasõprade ühine manifestatsioon ja tunnustus meie liikumist ning loodust armastavale-austavale eluviisile.
  • Tartu Maratonile on teretulnud ka kõik rahulikud kulgejad ja kõik leiavad omale sobiva ja jõukohase distantsi.
  • [Lumepuuduse tõttu maratoni ärajätmisest:] Esmaspäevasel koosolekul ütles ka Toomas Savi, et katsume teha nii, nagu mullu maailmakarikal läks õnneks. Toome sada sõjaväelast appi ja kanname lume kokku. Paraku on maratonirada nii pikk, et seda kogust ei ole võimalik lihtsalt kokku kanda. Maratonirada ei ole viiekilomeetrilise võistlusraja tegemine.
  • Tartu maraton on Worldloppeti sarjas alates 1994. aastast ning sealtsaati pole ükski maraton ju ära jäänud.


  • See talv jätab kindlasti pitseri, 15 aasta jooksul oli see neljas suusamaraton, mille ärajäämise otsuse pidin välja ütlema.
  • Oleme saanud osalejatelt tagasisidet, et lühikesed distantsid on pikemate põhidistantside kõrval ka olulised. Need ei ole lihtsalt matkad rahulikus tempos, vaid seal võisteldakse samuti. Proovitakse naabrimehele heas mõttes ära teha.
  • [Tartu Maratoni tähtsusest korraldavale MTÜ-le:] Ta on kõige suurem, kõige olulisem, kõige kallim – nii rahaliselt kui ka hingeliselt – ja kõige alus. Ma arvan, et seda saaks väärata ainult loodusjõud ja looduslike tingimuste muutumine, muu mitte.
  • Kui ma ei oleks nii sportlik, nagu olen, siis võibolla poleks ma ka Tartu Maratoni tegevdirektor.
  • Oleme tunduvalt paremas seisus kui kunagi varem. Meil ei ole enam üks maraton. Nüüd on meil ikkagi suusamaratoni kõrval viis muud maratoni, mis on ka iseseisvalt väga tugevad ja aitavad kogu organisatsioonil ellu jääda.
Kui aga Tartu maratoni enam korraldada ei saaks, oleks see suur löök meie aastaringsele sissetulekule ja tulud väheneksid. Tõenäoline, et peaksime vähendama ka personali, kes võistlusi korraldab.
Kuid loodus teatavasti tühja kohta ei salli ja küll me siis leiaks Tartu maratoni asemele mingi muu sündmuse. Olgu talv, milline ta on.