Mine sisu juurde

Tsink

Allikas: Vikitsitaadid

Tsink (Zn) on Mendelejevi tabeli 30. element, metall, mida kasutatakse mitmetes sulamites ja mis mikroelemendina mängib olulist rolli elusorganismide funktsioneerimises.


Proosa[muuda]

  • Kuni ta on siin, ei tunne süda muret. Aga kui ta lendab, on ema süda rahutu, ja tundide viisi ei lähe tal meelest Rõbalski naine, kelle poeg oli ka lendur ja kukkus ülemöödunud aastal surnuks. Kuidas naine kisendas üle terve küla, kui poja seltsimehed, väeosa lendurid, talle järele sõitsid! Ja rääkis hiljem, et oli näinud vaid tsingist kasti — sarka —, kuhu oli suletud kõik, mis pojast tema üheksakümne kolmanda väljalennu järel alles oli jäänud... Üheksakümmend kaks olid õnnelikud, kuid üheksakümne kolmandalt toodi tagasi kinni joodetud tsinkkast...


  • Audiitorid olid ka varem inimestest agente kasutanud, sest nad olid juba varakult taibanud, et paljud-paljud inimesed on nõus piisava hulga kulla eest ükskõik mida tegema. See oli segadusseajav, sest audiitoritele paistis, et kullal ei ole inimkeha jaoks olulist väärtust - inimkeha vajas rauda ja vaske ja tsinki, kulda aga ainult üliväikeses koguses. Järelikult, väitsid audiitorid, on see järjekordne tõend, et inimesed, kes kulda vajavad, on veaga, ja sellepärast olid ka kõik katsed neid kasulikult rakendada läbikukkumisele määratud.