Ulla Pirita Tapaninen

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Ulla Pirita Tapaninen (sündinud 30. augustil 1969) on Soome logistikaekspert.

Artiklid[muuda]


  • Me ei hoia kokku Soomes – kui me midagi teeme, siis teeme seda korralikult ja see on kallis. Tehakse kvaliteetset tööd ja ka transpordi kvaliteet on meie jaoks väga oluline, see peab olema kindel ja jõudma kohale just sellel päeval, mil on lubatud. Sellepärast on tööstused väga sõltuvad tarnekindlusest. Uuringud näitavad, kuivõrd me sõltume sissetulevatest ja väljaminevatest kaubavoogudest. Logistikasüsteemid on niimoodi korraldatud, et meil ei ole varusid.

Intervjuud[muuda]

ERR/ETV "Välisilm", 30.05.2022  • [Helsingi-Tallinna tunnelist:] Kaevamiseks kulub umbes kolm miljardit eurot, tehnika ja ohutussüsteemid neelavad 2-3 miljardit eurot, rongidele ja muule sisseseadele kulub üle miljardi euro ja kõiksugu üllatuste jaoks on arvutatud 1-3 miljardit eurot riskiruumi.
  • Eeldame, et iganädalane töölesõidupendeldamine muutub igapäevaseks reisimiseks, kui reisi aeg lüheneb poole tunnini. See tähendaks, et rongiga sõidaks Helsingi ja Tallinna vahel aastas 11 miljonit tööle sõitjat ehk umbes 25 000 reisijat päevas.