Mine sisu juurde

Erinevus

Allikas: Vikitsitaadid
(Ümber suunatud leheküljelt Vahe)
Katrin Alvarez, "Different worlds" (2010)

Erinevus on vahe kahe asja või olevuse omaduste vahel, mis võimaldab neid teineteisest eristada. Lääne filosoofias vastandatakse erinevust samasusele, arvates, et kui kaht asja ei ole võimalik eristada, siis võibki tegu olla ühe ja sama asjaga. Mujal ei olda selles alati nii kindlad.

Proosa

[muuda]
  • Te olete teistsugune kui teised, aga tahate olla teistesugune. Ja seda võib minu seisukohast nimetada tõsiseks haiguseks. Teistsugune olla on tõsine haigus, kui pingutada et saada samasuguseks nagu teised - see põhjustab neuroose, psühhoose ja paranoiasid. Soov teistega sarnaseks saada on tõsine haigus, sest see pole loodusega kooskõlas, see on Jumala seadustele vastuhakkamine - terve maailma metsadesse ja põlislaantesse ei loonud Ta mitte ainsatki teineteisega sarnast puulehte. Teie arvate, et teistsugune olla on hullumeelsus, ja sellepärast olete valinud elamiseks Villete'i. Sest siin, kuna kõik on erinevad, saab teist samasugune nagu teisedki.


  • Potentsiaalsete erinevuste hulk meid ümbritsevas maailmas on lõpmatult suur. Et erinevus muutuks informatsiooniks, tuleb seda esmalt selekteerida. See eeldab teatud laadi "mõistuse" olemasolu retsipientsüsteemis. Informatsioon on seega erinevus, mis põhjustab erinevust.

Vanasõnad

[muuda]
  • Isegi ühe käe sõrmed on erinevad.
    • Jugoslaavia vanasõna

Välislingid

[muuda]
Vikipeedias leidub artikkel