Mine sisu juurde

Volikogu

Allikas: Vikitsitaadid

Proosa

[muuda]
  • Linnapea töö lõpetamine oli minu jaoks ootamatu. Ma ei ole selleks kuidagimoodi valmistunud ja mul on kuni viimase hetkeni, kuni homme õhtuni, töökohustused. Sellel suvel sai väga palju tööd tehtud: suvel ei ole volikogu istungeid, sest volinikud puhkavad ja siis oli ka tunduvalt rahulikum asju ajada.
  • Narvas on väga olulised olnud kaks asja: kui sa oled volikogus, siis sisuliselt sinu töökoht on kaitstud: kas sa vastad kvalifikatsioonile või ei vasta, su töökoht on kaitstud. [---] Jah, olgu need siis eesti keel või haridustase või sa lihtsalt ei ole konkursil parim. Töökaotus ei tule lihtsalt kõne alla: omasid maha ei jäeta, nagu Keskerakonna kongressil on öeldud. Ükskõik, mis see töökoht on, ta peab säilima, ja siin on linnapea ülesanne, kuidas see töökoht säilib. Teine asi on kauplemine linnaasutuste nõukogude kohtade ümber. Need on kaks asja, mille korda tegemine ei ole lihtne.
  • Teha nii, et linnaasutuste, Narva haigla või Narva Vee, nõukogus oleksid vähemalt ka spetsialistid, saab teha ainult uute valimiste järel. Sellega ollakse nii harjunud, et saab palgalisa: sa saad lihtsalt 300-400 eurot, iga kuu saad pangaarvele lisaks 500 eurot volikogust ehk kokku 800 kuni 1000 eurot saad vähemalt oma pangaarvele lisaks. See ei olegi väike summa, eriti Narvas, kus keskmine palk on 1200 eurot, ja kui seda nõukogu tasu hakatakse ära võtma, püha jumal, milline kisa! Seega on üllatav, kui inimesed selles olukorras volikogu koosolekul ei käi või nõukogud otsuseid vastu ei võta.