Mine sisu juurde

Amor Towles

Allikas: Vikitsitaadid
Amor Towles, 2018.

Amor Towles (1964) on Ameerika Ühendriikide kirjanik.

"Härrasmees Moskvas"[muuda]

Tsitaadid väljaandest: Amor Towles, "Härrasmees Moskvas", tlk Katrin Kern, Tallinn: Tallinna Raamatutrükikoda, 2007

  • "Kombed pole kommid, Niina. Ei saa valida vaid neid, mis sulle meeldivad ja päris kindlasti ei tohi pooleldi söödud komme karpi tagasi panna..."(lk 59)
  • "Sest lõppude lõpuks, mida võiks esmamulje öelda meile kellegi kohta, keda oleme näinud vaid minuti hotelli fuajees? Või õigupoolest, mida ütleb esmamulje meile ükskõik kelle kohta? Eks sama vähe, kui üks akord Beethoveni või pintslilöök Botticelli kohta. Inimesed on juba loomult nii tujukad, nii keerulised, nii hurmavalt vastuolulised, et ei vääri mitte ainult seda, et mõtleme neist, vaid et ka mõtleme ümber ja hoidume vääramatu kindlameelsusega tagasi midagi arvamast enne, kui oleme nendega igas võimalikus ümbruses ja igal võimalikul ajal suhelnud." (lk 125)
  • "Kui inimene saab teada, et sõber on teda alahinnanud, on tal põhjust solvuda - sest sõbrad peaksid meie võimeid ülehindama. Neil peaks olema liialdatud ettekujutus meie moraalsest kindlusest, esteetilisest tundlikkusest ja intellektuaalsest haardest. Nad peaksid peaaegu ette kujutama, kuidas hüppame aknast sisse just õigel hetkel, ühes käes Shakespeare'i kogutud teosed ja teises püstol!" (lk 137)
  • "Kui kannatust nii kergelt proovile ei saaks panna, poleks tegu ju mingi erilise voorusega." (lk 143)
  • "/.../ sõpruse püsivust pole kunagi valitsenud aja kulg." (lk 324)
  • "Sest elus ei ole oluline niivõrd see, et meile saab osaks aplaus, oluline on see, kas meis on julgust edasi minna, kui tunnustus ei ole sugugi kindel." (lk 377)