Mine sisu juurde

Cindy Preto

Allikas: Vikitsitaadid
Cindy Preto, 2006.

Cindy Renee Preto (näitlejanimega Aria Giovanni; sündinud 3. november 1977 Los Angeleses) on USA entomoloog, endine näitleja ja modell. Ta on spetsialiseerunud viinapuuparasiitidele ning kirjutas põneva doktoritöö küürtirtlaste hulka kuuluvast Spissistilus festinus'est.

Kirjutised

[muuda]
  • Teadsin, et suudan teha kõike, mida teha tahan, nii et püüdsin ette kujutada, mida saaksin iga päev teha, nii et see ei tunduks tööna. [---] Lõpuks mõtlesin pikemalt ja küsisin endalt, mida veel? Mida sulle veel teha meeldib? Ja just siis otsustasin veini kasuks. Mulle meeldib, kuidas ma end viinamarjaistanduses tunnen.
  • Olen käinud veine degusteerimas Euroopas ja Lõuna-Ameerikas ning veinil oli minu elus suur osa, kuid ma ei teadnud, kuidas saada veinimeistriks. Kas peaks alustama õpipoisina? On selleks kraad? Või sertifikaadiprogramm?
  • Juba ainuüksi selle lihtsa küsimusega silmitsi seismine nõustajaga kohtumisel: "Kas olete kunagi mõelnud kraadieelseile teadusuuringuile?" muutis kogu mu akadeemilist teekonda. Uurimistöö aitas mul leida oma kire ja keskenduda õpingutele, töötades millegi kallal, mis mind tõeliselt huvitas.
  • Minnes üle California Ülikooli Davises, mõtlesin, et tahan saada veinimeistriks. Ma tunnen kirge veini vastu ja mulle meeldib olla viinamarjaistandustes. Olles sel suvel läbinud mõned viinamarjakasvatuse ja entomoloogia kursused ning osalenud praktikal veinitehases, sain rohkem selgust, mida täpselt ma oma erialal teha tahan. Tahan olla veinitööstuses viinamarjakasvatajana. Olen huvitatud viinapuude eest hoolitsemisest, et saaksin tarnida kvaliteetseid viinamarju, sest usun, et hea vein saab alguse viinamarjaistandusest. Kuid sügavamale kaevudes olen siiski taasavastanud oma vaimustuse putukate suhtes. Nüüdseks olen mõistnud, et tahan uurida kahjuritõrjet viinamarjaistanduses.


Välislingid

[muuda]