Mine sisu juurde

Elukutsevalik

Allikas: Vikitsitaadid

Luule[muuda]

Kelleks saada, ei seda veel tea!
Palju kutseid on toredaid, suuri!
Künnad põldu või merd sa, kes teab?
Ravid haigeid või tähti sa uurid?

Proosa[muuda]

  • Hermann Graberi surm ajendas mind mu oma vanaisale mõtlema. Oma elukutse valisin ma ilmselt selleks, et tema eeskuju järgida. Muidu oleks minust arvatavasti saanud sotsiaaltöötaja, psühholoog või arst, lasteaednik või meditsiiniõde - hea, et nii ei läinud, ma olelesin omadega lootusetult puntrasse sattunud. Apteekrina tuleb mul muidugi samuti kannatavate inimestega lävida, kuid paljud lahkuvad apteegist, ilma et iga kord oma hinge prügikasti tühjaks puistaksid. (lk 45)
    • Ingrid Noll, "Apteeker". Tõlkinud Piret Pääsuke. Tallinn: Eesti Raamat, 2001, Mirabilia sari


  • "Võtke minu nõuannet kuulda, komandör, ja võtke homne päev vabaks. Järve ääres on paadimaja ja pärast saate poisiga metsa minna - kõige järgi otsustades peaks seal igasugu kakat põlvini olema. Noor Sam oleks tõelises kakataevas! Õigus jah, ta ütles mulle, et tahaks uuesti seda haisvat kolbameest ka näha. Ühte ma ütlen: sellise peaga saab see poiss kuuekümneselt Nähtamatu Ülikooli ülemkantsleriks!"
Ilmselt märkas Willikins Vimesi näokrimpsutust, sest ta jätkas: "Miks te nii üllatunud olete? Võib-olla tahab ta alkeemikuks saada. Võluritele ei ürita keegi vähemalt jalaga hargivahesse äsada, õigus? Muidugi tuleb astuda vastu põrgulike dimensioonide hirmsatele elukatele, aga neil pole vähemalt nuga ja nendega toimetulemiseks saab väljaõppe. Sellele tasub mõelda, komandör, sest poiss kasvab mis mühiseb ja te peaksite ta õigele rajale suunama." (lk 157)
  • [Vimes:] "Te võiksite ju kriminaalõigust proovida? Seal on nüüdsel ajal peamiselt ainult tõsised kehavigastused ja mõrvad. Seda võiks nimetada suisa palsamiks hingele." (lk 237)


  • [Klassikalise muusiku eluvalik] on radikaalne, aga samas ta on jälle paratamatu, neid otsuseid ei tee inimene ise.
Aga tore, kui niimoodi sobib, ja mina olen õnnelik. Olen nii palju teha saanud. Aga kujutaks ette, et radikaalne võib olla selline juhtum, kui vanemad soovivad väga ja laps on kuulekas. Sellega ei pruugi hästi minna.
  • Kalle Randalu, intervjuu: Janar Ala, "Kalle Randalu: tühjale kohale karjääri ei ehita", Postimees, 11.11.2021, lk 18