Mine sisu juurde

Heteroseksuaalsus

Allikas: Vikitsitaadid


Proosa[muuda]

  • Seejuures tuleks muidugi vahet teha alusprintsiipidel ning valikukohtadel (konkreetselt näiteks: homoseksuaalsete inimeste võrdõiguslus heterotega tuleneb samast alusprintsiipide tervikust, kust ka nt konservatiivsete katoliiklaste vabadus oma usku praktiseerida, nad ei tohi teineteist tühistada – st usklikud ei tohiks takistada samasooliste perede õigusi, nagu ei saa kirikut sundida sõlmima samasooliste abielusid /---/.
  • Mis on siin pildil valesti? Noh kasvõi see, et rahvusvaheline õigus keelab diskrimineerimise teatud tunnustel, milleks muuhulgas on rahvus, vanus, sugu, puue, usk, keel ja seksuaalne sättumus. Seega igaüks meist, kes läheb näitama homodele kohta kätte, riskib sellega, et järgmine, kellega tehakse sama, on tema ise.
Ok, siin on erand - eesti keelt emakeelena kõnelev terve nooremapoolne valge heteroseksuaalne kristlasest meesterahvas. Kõik teised ühiskonnagrupid - eranditult - peavad selliste rahvahääletuste tulemusena tundma end ohustatuna, sest Eestist on saamas riik, kus rahvusvahelist õigust soovitakse kasutada valikuliselt, ja mine tea, keda järgmine kord rakendatakse vaenlasena valimisvankri ette. Ilmselt venelasi, nagu ikka. Aga võib olla hoopis naisi? Lastetuid? Punkareid? Ateiste? Eks neid, kelle arvelt viha külvata, on küll ja veel.