Mine sisu juurde

Hinne

Allikas: Vikitsitaadid


Proosa[muuda]

  • "Ema kirjutas jah, et eksamid on käes," meenutas Mati.
"Aga ütle mulle, Une-Mati, mis on EKSAM?"
Tegelikult oli vanavanaema talle seda juba mitu korda seletanud, aga poiss tahtis seda Une-Mati suust uuesti kuulda. Lihtsalt niisama, põnevuse pärast!
"Eksam on see, kui professor küsib ja isa ja ema vastavad. Siis paneb professor isale ja emale hinde, mis näitab, kui hästi nad on vastanud."
  • Dagmar Normet, "Une-Mati, Päris-Mati ja Tups", Tallinn: Eesti Raamat, 1979, lk 28


  • Mitte iialgi maailma ajaloos pole keegi suutnud välja tulla meetodiga, millega hinnata vähegi keerukamaid olukordi kui lihtsad jalgpalliseisud või neljasaja meetri jooks, nii et eri inimesed saaksid selle ära õppida ja seda kasutada ning jõuaksid sama hindeni. Mitte iialgi pole suudetud jõuda kokkuleppele meetodi suhtes, mille abil otsustada, milline joonistus, söömaaeg, lause, vandesõna, kiitus, hoop, isamaaline laul, emakeele kirjand, kooliõu, konn või vestlus on hea või halb, või parem või halvem kui mõni teine.
    • Peter Høeg, "Piiri peal". Tõlkinud Tiina Toomet, 2004, lk 74


  • Ma pole kunagi kirjandi eest viit saanud või nii. Ühe korra sain küll nelja, aga siis oli mu sünnipäev ja meie õpetaja armastas sünnipäevade puhul veidi paremaid hindeid panna. Ta arvas siis alati, et on jõle lahe kuju. Õpetajad on juba kord sellised. Sinna ei anna absoluutselt mitte midagi parata. Nad arvavad, et kõik õpilased on lausa hullud heade hinnete järele. Nad tõepoolest arvavad. Huumor igatahes. Mõned muidugi on ka. Aga kindlasti mitte kõik.